Anker Soundcore Life Q10 İncelemesi

Aktif olarak 5-6 aydır kulaklığın kullanıcısıyım. Sizlerle uzun kullanım incelemesini yapacağız ve alınmaya değer olup olmadığını tartışacağız.

Fiyat

Özelliklerine göre iyi bir fiyat etiketiyle gelen bu kulaklık 300 lira bandında bulunmaktadır. İndirimler takip edilerek 200-250 civarına alınabilir.

Tasarım Özellikleri

Tasarım olarak büyük kulaklık pedlerine sahip fakat kafaya değen üst kısım pek esnek değil. Bu sebeple kulaklığı esnetmeye çalışınca kırılacakmış hissiyatı veriyor.

Kutu İçeriği

Aşağıda bıraktığım resimden de yararlanarak kutu içeriğini görebilirsiniz. Type-C bir şarj kablosu ile gelmesi yenilikçi yapısını ortaya çıkartıyor. Aynı zaman da AUX kablosu ile gelmesi şarjı bitse bile kablolu kullanım sağlıyor. AUX kablosunun bir özelliği daha ise Bluetooth özelliği olmayan cihazlarda veya oyunlarda ses gecikmesi olmadan kullanılmaya olanak sağlaması.

Batarya ve Şarj Süresi

Geldik kulaklığın en çok öne çıkan özelliğine. 60 saate varan pil ömrü. Kulaklığı 3 haftada bir şarj etmek (kullanım süresine göre değişir.) yeterli oluyor. 5 dakika şarj ile 5 saat müzik dinleme olanağı sağlaması da önemli bir özellik.

Oyun Deneyimi

Kulaklığı AUX kablosu ile bilgisayara bağlayıp CSGO'da test ettim. Ses gecikmesi ile karşılaşmadım ama bir oyuncu kulaklığı performansı da alamadım. Zaten böyle bir şey beklemek mantıksız olurdu. Ses kasma konusunda da tatminkar ve oynanabilir bir ses deneyimi sunuyor.

Mikrofon

Mikrofon konusunda kalitesinden emin değilim fakat şu ana kadar sıkıntı yaşamadım.

Bas ve Ses Kalitesi

Ses olarak gayet temiz bir ses sunuyor. Bas kalitesine gelirsek(yanında bulunan düğme ile açıp kapatabiliyorsunuz.) beyniniz de hissedeceğiniz bir deneyim sunuyor.

Kulaklığın Kötü Özellikleri

1. 2 saatlik kullanımdan sonra baş ağrısı yapıyor.

2. Kafaya değen üst kısım esnek değil kırılacakmış hissiyatı veriyor.

3. AUX kablosu ile bağlandığında bas özelliği kullanılmıyor.

4. Amacınız sadece oyunsa alınmaz. Fakat oyun oynarım ve müzik dinliyorum diyorsanız tavsiye ederim.

İncelemem bu kadardı. Kafanıza takılan bir şey olursa yorumlar bölümünden sorabilirsiniz.

Dosya Ekleri

• anker.jpg
    anker.jpg
    8,6 KB · Görüntüleme: 264
Son düzenleyen: Moderatör:
Selam hocam aradan zaman geçmiş kulaklık nasıl hala iş görüyor mu herhangi bir sorun yaşadınız mı almayı düşünüyorum da. Bir de birkaç sorum olacak :) kulaklık çok ağır değil mi? T500BT arasında kararsızım aslında bu çok daha iyi ama ağırlık beni tedirgin ediyor. Bir de çok ağrıtıyor mu?
80 TL'lik ucuz kulaklık bile baş ağrısı yaptırıyordu.

Geri
Yukarı