Anker Soundcore Life Q10 PC'de oyun açınca ses kapanıyor

Dostum senin arkadaş bir şeyler yapabildi mi? Aynı kulaklıkla aynı sorunu ben de yaşıyorum da...

Kargo ile sorun yaşadı. Kulaklık 20 gün boyunca teslim edilmediğinden siparişi iptal etti. Bende mecburen eski kulaklığın mikrofonunu kullanarak geçici çözüm elde ettim. Bu iş çözülür mü bilmiyorum. Eğer çözümünü bulan olursa haber verirse sevinirim.

Dostlar muhtemelen kendimce doğru bir sonuca vardım. Sonuç şu: İnternete bluetooth oyuncu kulaklığı yazarsanız hiçbir sonuç çıkmayacak çünkü bluetooth oyuncu kulaklığı yok. Ve bunun sebeninin bluetoothlu kulaklıkların aynı anda ses verirken alamaması( en azından windows için) olduğunu düşünüyorum. Ama "wireless" oyuncu kulaklıkları var bildiğiniz gibi. Çünkü bluetoothsuz yani mikrofonsuz oyuncu kulaklığı olmayacağı için bunu" wireless" teknolojisi ile çözmüşler. Kısacası hiçbir zaman bluetoothlu kulaklıkla oyun oynayamayacağız :/Konunun çözümü yok bence. Harici mikrofon alıcaz ya da kulaklığa kablo takıp çoklayıcı ile kullanacağız. Ya da paranız varsa wireless alıcaksınız.

Şimdi şöyle bir şey var ses ayarlarından kayıttan yürütmeden kulaklığı devre dışı bırakıp sadece kayıt kısmından mikrofonu aktif etseniz de çalışmıyor mikrofon.Bu arada bir kere çalıştığına denk geldim ne olduda çalıştı etti hiçbir mantığı yok yalnız sesi hoparlörden aldım mikrofon sinyal barında da sinyal gözüküyordu.Ama sonuç olarak bu kulaklığa has birşey olduğunu sanmıyorum çünkü bende bluetooth dan çalışan mikrofonlu kulaklığa denk gelmedim windows da.Wireless olarak satılanlarda bluetooth seçeneği de var fakat onlar mobil app diye not düşmüşler yani kısaca bluetooth da windowsda çalışan öyle bir mikrofonlu kulaklık yok.

Kulaklığı alır almaz aynı sorun bende de baş gösterdi. Mikrofon kullanan uygulamalarda (zoom, oyunlar vs.) kulaklık bağlantıyı kesiyor sanki defalarca açıp kapatmama rağmen de çözümünü bulamadım. Yardımcı olun arkadaşlar.
Kulaklığı alır almaz aynı sorun bende de baş gösterdi. Mikrofon kullanan uygulamalarda (zoom, oyunlar vs.) kulaklık bağlantıyı kesiyor sanki defalarca açıp kapatmama rağmen de çözümünü bulamadım. Yardımcı olun arkadaşlar.
Selamlar sorunu çözme yolu yukarıdaki arkadaşın da belirttiği gibi "Hands Free" modu ile kulaklığın mikrofonunu devre dışı bırakmak. Sorun sadece bu kulaklık ile ilgili değilmiş neredeyse tüm bluetooth'lu kulaklıklarda olan bir sorunmuş içiniz rahat olsun :)

Son düzenleme:

Selamlar sorunu çözme yolu yukarıdaki arkadaşın da belirttiği gibi "Hands Free" modu ile kulaklığın mikrofonunu devre dışı bırakmak. Sorun sadece bu kulaklık ile ilgili değilmiş neredeyse tüm bluetooth'lu kulaklıklarda olan bir sorunmuş içiniz rahat olsun :)
Ne yani hands free 'yi devre dışı bırakınca kulaklıkla mikrofonu aynı anda mı kullanabiliyorsun? Bende de devre dışı ama ikisini aynı anda kullanamıyorum.

Windows 10 üzerinde kulaklığı ve mikrofonu aynı anda kullanbilmenin bir yolu hala yok galiba arkadaşlar? Bu kulaklıktan almayı düşünüyorum fakat bu sorun aklımı kurcaladı.

Ne yani hands free 'yi devre dışı bırakınca kulaklıkla mikrofonu aynı anda mı kullanabiliyorsun? Bende de devre dışı ama ikisini aynı anda kullanamıyorum.
Hocam kulaklığın mikrofonunu ve hands free modunu devre dışı bırakıyorum. Bilgisayar dizüstü içinde kendi mikrofonu var kendi mikrofonuna otomatik geçiyor ve onu kullanıyorum.

Hayatımda aldıktan sonra hem pişman olduğum, hemde pişman olmadığım tek ürün budur. Kulaklığı almayı düşünen arkadaşlar varsa, mesajları dikkatlice okusun.

Kulaklığı bilgisayarda kullanmak için almıştım. Ancak hiç bir yerde bu lanet kulaklığın, hem mikrofonunun hemde kulaklığının aynı anda çalışamadığına dair bir bilgi yaramıyor. Bende bilgisayarda yada kulaklığımda bir sorun olabileceğini düşünüp haftalarca tak çıkar uğraştım, bilgisayara format dahi attım.

Çok sonradan fark ettimki, ikisi aynı anda çalışmıyor. Hayatımda böyle saçma bir ürün daha görmedim. Almayı düşünenler varsa 20 kere daha düşünsün derim. Yada kulaklığın mikrofonsuz olarak düşünerek satın alacaksınız.

Hayatımda aldıktan sonra hem pişman olduğum, hemde pişman olmadığım tek ürün budur. Kulaklığı almayı düşünen arkadaşlar varsa, mesajları dikkatlice okusun.

Kulaklığı bilgisayarda kullanmak için almıştım. Ancak hiç bir yerde bu lanet kulaklığın, hem mikrofonunun hemde kulaklığının aynı anda çalışamadığına dair bir bilgi yaramıyor. Bende bilgisayarda yada kulaklığımda bir sorun olabileceğini düşünüp haftalarca tak çıkar uğraştım, bilgisayara format dahi attım.

Çok sonradan fark ettimki, ikisi aynı anda çalışmıyor. Hayatımda böyle saçma bir ürün daha görmedim. Almayı düşünenler varsa 20 kere daha düşünsün derim. Yada kulaklığın mikrofonsuz olarak düşünerek satın alacaksınız.
Bunu bilmeden almak alıcıların suçu. Basit bir mikrofon ile hallettim kasadaki işimi. Kablo ile de ses alıyorum ve sorunsuz kullanıyorum çok uzun süredir.

Geri
Yukarı