Anker Soundcore Q35 LDAC desteği açılınca sesde bozulmalar olması

Ata Şen

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, başlıkta belirttiğim kulaklığı aldım. Kulaklıkta LDAC codec desteği var ve Bluetooth'dan açıp kapatabiliyorsunuz. Şu an 2. günüm kulaklıkla ve LDAC açmayı denedim fakat açınca müzik dinlerden birkaç saniyede bir pıt pıt kulaklıktan hafif cızırdamaya benzer sesler geliyordu. LDAC'ı kapatınca bu problem çözüldü sebebi nedir, yardımcı olur musunuz? Acaba kulaklığı kullanırken LDAC'e geçiş yaptığım için mi oldu. Yani en başından açtıktan hemen sonra mı LDAC'e geçmeliydim.

Bluetooth codec seçin telefondan.
LDAC olanı seçin ve kaliteyi fulleyin o zaman duzelecektir.

Kullandığın cihazlarındaki Bluetooth versiyonuyla alakalı bir problem olduğunu düşünüyorum.

Hiçbir alakası yok Bluetooth codec sadece Bluetooth sesini kodlamakla alakalı LDAC'ta en iyi codeclerden biridir.

Son düzenleme:
Bluetooth codec seçin telefondan.
LDAC olanı seçin ve kaliteyi fulleyin o zaman duzelecektir.

Hiçbir alakası yok Bluetooth codec sadece Bluetooth sesini kodlamakla alakalı LDAC'ta en iyi codeclerden biridir.
Nasıl hocam codec seçenekleri var bluetoothda gözüken. Ldac yüksek kaliteli ses yazıyor altında, onu açınca böyle oluyor zaten. Anlamadım demek istediğinizi.

Nasıl hocam codec seçenekleri var Bluetooth'da gözüken. LDAC yüksek kaliteli ses yazıyor altında, onu açınca böyle oluyor zaten. Anlamadım demek istediğinizi.

Telefonin geliştirici seçeneklerinde oluyor genelde.
Samsung ve oppoysa kesin var biliyorum.
Kulaklığı bağlayıp oradan seçin.

Anladım ben uygulaması var oradan açıyorsunuz sandım.
Eğer vsrsa oradan kontrol edebilirsiniz.
Hocam mesajınıza biraz geç dönüyorum kusura bakmayın ama ldacin ses bozulmasının sebebi Samsung A50 bluetooth kullandığımdan mı yoksa kulaklığın bir sorunu olduğundan mıdır ? Ona göre garantiye yollamak istiyorum çünkü ses farkı cidden güzel cızırtı olması sıkıntı yaratıyor.

Hocam mesajınıza biraz geç dönüyorum kusura bakmayın ama LDAC'in ses bozulmasının sebebi Samsung A50 Bluetooth kullandığımdan mı yoksa kulaklığın bir sorunu olduğundan mıdır? Ona göre garantiye yollamak istiyorum çünkü ses farkı cidden güzel cızırtı olması sıkıntı yaratıyor.

Yani bilmiyorum ikisi de LDAC için en iyi cihaz değil Anker'de LDAC var evet ama asıl LDAC Sony'de çalışır.
Neredeyse tüm Samsung cihazlardada LDAC var yine var ama Sony teknolojisi.
Şahsen sorun varsa Anker'de vardır diye düşünüyorum neredeyse tüm cihazlarında LDAC olan Samsung'un A50'sinde sorun olduğunu sanmıyorum.
Ama yine de muhtemelen yazılımsal bir sorun cihaza Firmware Update geldiyse yapın.

Yeni konular

Geri
Yukarı