[ANKET] Sosyal'de emoji seçenekleri arttırılsın mı?

Emoji Seçenekleri Arttırılsın mı?

• Oy verenlerin toplamı
    69
  • Anket kapandı .
Şu haliyle iş görüyor bence.

Alakasız ise gereksiz mesaj diye raporlayabilirsin.

Başkalarını bilmem ama ben "yumruklanmak" yerine kalpli yüzlü zımbırtıyı tercih ederim.

İfadeler kendini daha rahat ifade edebilmen için. Kendini sadece onlarla ifade edebilmen için değil. Oldu olacak topluca Discord'a geçelim, nasıl olur?

Kendi fikriniz, saygı duyarım. Ama gördüğünüz üzere çoğu insan benimle hemfikir. Unutmayın, sadece birkaç tane genel emoji, emoji listesini getirelim demiyorum yanlış anladınız.

Hocam renk cümbüşü yaratacak kadar değil, en azından yukarıda bahsettiğim gibi birkaç tane daha eklense güzel olacak. Yanlış anlaşılıp duruyorum sürekli.
Şahsen ben yanlış anlamadığımı düşünüyorum. Düşünsene 6 ifadenin yanında bir de 2-3 tane daha eklendiğini. Halihazırdaki ifadeler zaten en temel gereksinimleri karşılıyor, üzerine bunlar da getirilirse hepten kafa karışıklığı yaşanır. En temel ifadelerin halihazırda bulunmasında bir sorun yok; lâkin çeşitlilik yaratması adına tasarlanmış olan ara ifadeler, bulundukları yerde ister istemez bir cümbüş, sen fark etmesen de yaratıyor. Halihazırda ara ifadeler bulunan platformlardaki örnekleri göz önünde bulundurup, bir kanıya varabilirsin bu konuda.

Tam olarak ne diye adlandırılacaklar mesela bu gelmesini düşündüğün ifadeler?

Son düzenleme:
Şahsen ben yanlış anlamadığımı düşünüyorum. Düşünsene 6 ifadenin yanında bir de 2-3 tane daha eklendiğini. Halihazırdaki ifadeler zaten en temel gereksinimleri karşılıyor; ayrıyeten bunlar da getirilirse hepten kafa karışıklığı yaşanır. En temel ifadelerde bu sorun yok; lâkin çeşitlilik yaratması adına tasarlanmış olan ara ifadeler, bulundukları yerde ister istemez bir cümbüş yaratıyor. Halihazırda ara ifadeler bulunan platformlardaki örnekleri göz önünde bulundurup, bir kanıya varabilirsin bu konuda.

Tam olarak ne diye adlandırılacaklar mesela bu gelmesini düşündüğün ifadeler?

Hocam yanlış anlaşılıyorum lafını emojiler için söylemiştim. Bakın tamam modlar sizin gibi düşünüyorsa kendi kararları. Ama en azından bir ''Dislike'' emojisi gelse çok daha iyi bir ifade biçimi olabilir kızgın surat emojisinden. Çocukça gösteriyor burayı.

Bana şu emojiler de eklensin yeter:
767258209575501854.png
673441482690134016.png
673671013225201684.png
757398347903533117.png

Zaten emojiler bilmeyene ahahaha ya da yanlış bilgi verene kızgın atmak için değil. Birisi espri yapınca gülme, üzücü veya zalimlik hakkında bilgi verirse de onun bahsettiği konudaki öfkemizi gösterebilmek için kızgın atılır. Amaç bu. Forumda her şeye haha emojisi atanların sayısını arttırmaktan başka bir işe yaramaz. Zaten emojiler olabildiğince yanlış ve iğrenç kullanılmakta. Kaldırılsa bile üzülmem. Bir de komik bir şey yazınca haha attığımızda neye gülüyorsunuz diye etiketleyip soranlar var, nereden tutsan elinde kalıyor.

Gelmeli hocam. Ama maalesef bizim dediklerimiz işe yaramıyor.

Geri
Yukarı