[ANKET] Sosyal'de emoji seçenekleri arttırılsın mı?

Emoji Seçenekleri Arttırılsın mı?

• Oy verenlerin toplamı
    69
  • Anket kapandı .
Belirli genel emojiler mevcut ama bir yere kadar yetiyor. Kendimizi daha iyi ifade etmemiz açısından gelmesi gerektiğini düşünüyorum. (Beğenme kısmı için konuşuyorum.)

Örnek durum; Konuyla alakasız veya haksız bulduğumuz mesajlar için şahsen ağzı kapalı fermuar emojisini kullanmayı daha fazla isterdim. Kızgın emojisi atınca biraz komik görünüyor.

Örnek durum 2; Desteklediğimiz ve saygı duyduğumuz mesajlara "Yumruk Emojisi" atabilmek varken gözleri kalpli gülen yüz emojisi attığımızda komik oluyor.

Örnek durum 3; Yazı yazma yerinde neredeyse bütün emojiler mevcut ama beğeni kısmıyla emoji atmak yerine yazı yazma yerine emoji koyup atarsak konuyu gereksiz yere doldurmuş oluruz.

Düzenleme; Genel olarak diye bahsettiğim emojiler gelse en azından, mesela dislike emojisi.
Komik değil ifadesi gerek.

@Vavien. ve @294144 hocalarıma genel olarak katılıyorum.

Belki bir kaç tane gelebilir, diyorum ben ama abartıya gerek yok. Mesela @Vavien.'in yazısına katıldım ama anlatımı, hoş olan anlamında olmak üzere komiğime gitti. Belki de o dalga geçme amaçlı attım sandı.

Bunun gibi örneklerden dolayı bence dalga geçme amacıyla atılan "hahaha" ile normal komiğimize/hoşumuza giden "hahaha" emojisini ayırt etmek için bir benzeri, atıyorum "Çok komikti" gibi bir şey çıksa -bence- hoş olabilir.

Geri
Yukarı