[Anket] Sosyal'e face palm emojisi gelsin

Face Palm gelsin mi sizce?

• Evet, hoş olur.

• Hayır, kalabalığa gerek yok.

• Bence sosyaldaki tüm emojiler kullanılmalı.

Sonuçları sadece ankete oy verdiğinizde görebilirsiniz.
Ben hâlâ şu emojinin bana özel açılması için bekliyorum: 🤬

Bu olsun, sonra hangisinin geleceği benim için önemli değil. :D

Yönetim çok taraflı diyorsunuz bir de... Yönetime diyorum tüm moderasyon ücretini ben ödeyeceğim, bana özel bu emojiyi verin diye; hiç özel bir muamele yok. :D
Kişiye özel emoji olayı var mı ki hocam, hiç sanmıyorum.

Bir konuda fikri olan alıntılayıp fikrini karşıya belirtmelidir. Bu tarz emojilerin çoğalmasının en büyük sebebi insanların cümle kuramayacak kadar cahil olmasından kaynaklı. Yani fikri yok, emojisi var gibi.
Katılmıyorum, emoji pratiklik açısından çok iyi bence. Aynı zamanda bazen gereksiz mesaj kalabalığını da önlediğini düşünüyorum.

@Yararsız Üye
Yönetim çok taraflı diyorsunuz bir de...
Buna istinaden sordum hocam. Öyle bir durum var mı?

Hala bu kafada insanlar var ya inanamıyorum. Nasıl beğenmemenin yerine geçiyor kızgın ile üzüntü?

Üzüldüğün veya kızdığın bir şeyi beğenmezsin ya hani? Daha ne kadar açık olabilirim bilmiyorum. İronidir umarım.

Beğenmediğim şeye illaki üzgün ya da kızgın mı atmam gerek? Beğenmeyince üzülüyor ya da kızıyor muyum? Hayır.

Gerçekten üzülmez ki kimse örneğin bir anakart önerisi konusunda üzgün atınca, üzgün veya kızgın atmak orada mevcut öneriyi veya cümleyi kuran kişinin yanlış veya söylenmemesi gereken şeyi veya şeyleri gösterir. Gerçek hayatta da üzülmüyor yani kimse, onu kafandan çıkar eğer öyle düşünüyorsan. Dislike veya Face Palm'un yerine geçebiliyor yani farkındaysan, burada da demek istediğim anlaşılmazsa demek ki inat ediyorsun bazı şeylerde.

Yarın öbür gün beğenmediğin bir öneride üzgü veya kızgın atarsan bu yazdıklarımı ve senin yazdıklarını hatırla, hadi iyi sosyaller. :)

Fazla emoji olmaz mı sizce de? O emojiden daha iyi emojiler var. Ayrıca halihazırda olan emojiler dışında olduğu için geleceğini sanmam. Gereken cevabı @Emre C verir. Beğenmeme gelmesi çok daha mantıklı. Tabii eskiden vardı fakat kaldırıldı.

Arkadaşlar selamlar, geçenlerde "düşüneyim" (🤔) emojisi gelmişti ve bence gayet güzel. Çok sevdiğim (belki de en sevdiğim) emoji olan "face slap" (🤦) (Türkçe karşılığı tam ne bilmiyorum, face palm olarak da geçiyor. Yüzü el ile kapatma denilebilir.) Sosyale gelse sizce nasıl olur? Mantıksız veya saçma olduğunu düşündüğünüz mesajlara iyi gider bence. Fikirlerinizi bekliyorum.
Hoş olur.

Geri
Yukarı