Anlaşılır dilde kitap önerisi

maraushi

Hectopat
Makaleler
17
Selamlar. Yabancı bir kitap arıyorum. Bir kere The Walking Dead okumaya çalıştım fakat sevmedim. Çok fazla anlamını bilmediğim kelime vardı (kitap Türkçe'ye çevrilmiş.). Bu tür olmayan, daha anlaşılır ve dili ağır olmayan, The Walking Dead'ın aksine sürekli devam eden bir olay örgüsü olan kitap önerir misiniz? Yabancı istememin sebebi yerli çoğu kitabın yerli TV dizilerine benzemesi. Örnek olsun diye beğendiğim kitaplar:
(Çocuk kitaplarını hâlâ severim nedense)
İçimdeki müzik, yere yakın yıldızlara uzak (yerli), Ulduz'un kargaları.
Bir de çok ayrıntılı olmazsa güzel olur, (örneğin: Ahşap, paslanmış ve muhtemelen bir köpek tarafından tırmalanmış akasya kapının dibine oturdu gibi şeyler olmasın.)

Arsen Lüpen-Kibar Hırsız var. Ben hemen okuyup bitirmiştim.
Hocam çocuk kitabı gibi ama hikayesi güzel olan Kapiland serisi var. Serinin sıralaması şöyle:
  • Kapiland'ın Kobayları
  • Kapiland'ın Karanlık Yüzü
  • Kapiland'ın Kıyameti
  • Kapiland'ın Külleri.

Hocam çocuk kitabı gibi ama hikayesi güzel olan Kapiland serisi var. Serinin sıralaması şöyle:
Kapiland'ın Kobayları
Kapiland'ın Karanlık Yüzü
Kapiland'ın Kıyameti
Kapiland'ın Külleri.
Seri Türk kitabı ama pek dizilere benzemiyor. Dizilerle pek aram yoktur.

Dostoyevski kitaplarına bakabilirsin, bahsettiğin gibi çok fazla betimlemeler kullanmıyor ve olay örgüsü güzel ilerliyor. Budala ve Öteki tavsiye edebilirim.

Şiir seviyorsanız Özdemir Asaf'ın Çiçek Senfonisi'ni önerebilirim.
Alper Canıgüz kitapları hem eğlencelidir hem de sürükleyicidir.

Dostum graded books okumani oneririm bir de ben şunu fark ettim ana dilinde ne kadar çok okursan diğer yabancı dillere alışman cok daha hızlı ve akıcı oluyor. Türkçe kitap onerim ise beyhan budak serisi ve kırmızı kitap.

Geri
Yukarı