Anlat Kurtul

Tabii ki bu senin düşüncen saygı duyarım.

İnsanların bu kadar çalışmasının bir sebebi de 60 yaşından sonra rahat yaşayabilmek ama bilmedikleri şey asıl rahat yaşamak istedikleri dönemin çok daha erken olacağı.

Senden aslında iyi programcı olur hocam :)

Tek bir düşünce üstüne çalışan ve o ise kendini adıyan biri.

Seni bu düşünceye iten birçok neden olabilir bu nedenleri sormayacağım zaten sormaya da hakkım yoktur ancak insan kendini diğerlerinden daha çok düşünmeli.
İlgi alanım aslında yazılım, Ancak bunu yapmak için birtakım araştırmalar yapmak dahi canımı sıkıyor. Kitap okuyabilirim sorun olmaz. Ancak ya yanılırsam diye düşünüyorum. Yakın bir zamanda oyun geliştirmeyi de düşünüyorum :) Belki bakarsınız yaptığım oyun gerçekten iyi olur ve sevilir. Denemekten zarar gelmez :)

Arkadaşlar herkes kendine Asosyal damgasını yapıştırmış ancak bundan kurtulabilmek kolay.

Bunu birkaç yıl önceye kadar tek amacı CS 1.6 sunucusunda Top15 listesinde birinci olmak olan biri olarak ben size söylüyorum.
Dış dünyaya açılın insanlar ile anlaşmaya çalışın kızlar ile önce normal muhabbet kurun.

Bu hayatta vazgeçeceğiniz hiçbir şey sizden daha önemli değil bunu unutmayın.
Bazılarımız için zor.

Hayatın sınırlı olması beni itiyor. Neden hep çalışmak zorundayız? Neden istediğimiz her şeyi yapamıyoruz. Neden eşitlik yok? Bunlar asıl sorular. Bana göre sosyalliğin bir sınırı var, sınırlı olan şeyler çok çabuk sıkar ve hiç haz alamam. Bundan 2 yıl önce çok aktiftim, ancak zevk alamıyordum şu anda ise tam tersi. Her gün yeni çıkacak oyunları beklemek, sevdiğim oyunları oynarken yüzümün gülmesi hoşuma gidiyor.
Aslında hep çalışmak zorunda değilsiniz. Hayata tutunmanız gerekiyor. Yeterince sıkı çalışıp sonrasında yatarak krallar gibi geçinebilirsiniz. Dünya hiçbir zaman adaletli bir yer olmadı, olmayacak da. Bize tek gereken kendi fırsatlarımızı yaratmamız. Ayakta kalmanın çözümü de bu aslında.

Ama sosyallik apayrı bir konu. Bence siz aradığınız ve kafa yapınızdaki insanları bulamadınız. Şöyle bir örnek vereyim, online oyunlar oynarken solo girdiğinizde mi daha çok eğlenirsiniz, birkaç arkadaş beraber oynadığınızda mı? Ben cevabı tahmin ediyorum.

Aslında asosyal değilsiniz. Sanalda arkadaşlarınız var. Bu da sizi tatmin ediyor çünkü gerçek hayatta kafa yapınıza uyan arkadaşlarınız yok. Oyunu birlikte oynamak da bir nevi sosyal olmaktır. Benim tavsiyem gerçek hayatta birkaç kafa dengi arkadaş bulmayı deneyin. İnanın hayat daha yaşanışabilir hale geliyor :)

Aslında hep çalışmak zorunda değilsiniz. Hayata tutunmanız gerekiyor. Yeterince sıkı çalışıp sonrasında yatarak krallar gibi geçinebilirsiniz. Dünya hiçbir zaman adaletli bir yer olmadı, olmayacak da. Bize tek gereken kendi fırsatlarımızı yaratmamız. Ayakta kalmanın çözümü de bu aslında.

Ama sosyallik apayrı bir konu. Bence siz aradığınız ve kafa yapınızdaki insanları bulamadınız. Şöyle bir örnek vereyim, online oyunlar oynarken solo girdiğinizde mi daha çok eğlenirsiniz, birkaç arkadaş beraber oynadığınızda mı? Ben cevabı tahmin ediyorum.

Aslında asosyal değilsiniz. Sanalda arkadaşlarınız var. Bu da sizi tatmin ediyor çünkü gerçek hayatta kafa yapınıza uyan arkadaşlarınız yok. Oyunu birlikte oynamak da bir nevi sosyal olmaktır. Benim tavsiyem gerçek hayatta birkaç kafa dengi arkadaş bulmayı deneyin. İnanın hayat daha yaşanışabilir hale geliyor :)
Kafa dengi arkadaşım yok. Asla da olmayacak. Bu ülkede imkansız. Keşke olsaydı.

Kafa dengi arkadaşım yok. Asla da olmayacak. Bu ülkede imkansız. Keşke olsaydı.
Neye inanırsanız o olur. Bulmak isterseniz bulursunuz, ümit etmezseniz bulamazsınız.

Ayrıca önceki mesajınıza ithafen, herkes kendi içinde özeldir, fakat genele baktığınızda üzülerek söylemeliyim sandığınız kadar özel değilsiniz :)

Etrafımdaki bütün erkekler gerizekalı, çok kolay bir şekilde birisine bağlanabiliyorum ve çok kolay bir şekilde birisinden vazgeçebiliyorum, insanların GTA VC'deki Fannymagnet hilesini yazmışcasına davranmasından bıktım, sadece saçım uzun diye sokaktaki çok bilmiş dayıların pust gözüyle bakması gerçekten çok iğrendirici, sosyal medyayı kullanmayanların asosyal damgası yemesini çok saçma buluyorum ve canımı sıkıyor (o platformlara içtiğim kahvenin kupasını vs atınca sosyal olmuyorum çünkü), kafa dengi adam bulmak tam Çin işkencesi.

Almak istediğim her şeyin 2017'den en az 3 kat pahalı olduğunu görüp Çin'den alasım geliyor. Berat abim sağolsun (!) herşeye en az 15 TL vergi kestiriyor. 5TL'ye 10 adet mekanik switch alacağım mesela, en az 15 TL vergi ödemem gerekiyor. Türkiye'de zaten yok ama Beratcığım'a sorsan en iyisini biz üretiyoruz Cherry MX'i bizden kopyaladılar Gateron zaten Türk firması Outemu'lar aslında Arçelik gibi şeyler söyleyecektir. Buradaki satıcılar da zaten Çin'den alıp yüzde beş yüz karla satıyor (şapkalı a yapmayı bilmiyorum öğretirseniz çok sevinirim)

Yeni konular

Geri
Yukarı