Anlık Ekran Kararması ve Tekrar Gelmesi Sorunu

168182

Kilopat
Merhaba arkadaşlar, bazen ekranım kararıyor ve 3 saniye sonra tekrar geliyor. 2 hafta önce sadece 1 kere yeşil oldu ve düzeldi. Sonra yine eskisi gibi arada kararmaya döndü. Oyun ya da Google'da olmam fark etmiyor 3 saniye kararıyor ve geliyor.

Kablo sorunu olabilir diye biraz oynadım ve Powersupply üzerinden gelen ekran kartı bağlantısının ucunu değiştirdim. Bunları yapınca 1 hafta hiç sorun çıkmadı ama yine şu an 3 saniye kararıp tekrar gelmeye başladı. Karartı esnasında video izliyorsam devam ediyor, oyun oynuyorsam oyun devam ediyor. Bir donma vb. yok, sadece gidip geliyor. Aynı karartıyı HDMI kablosunu biraz elleyince de(monitörde takılı olan) yapıyor ama şu an monitöre düzgünce takılı, başka ne yapabilirim bilemedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam, sistem nedir? Muhtemelen ekran kartı sürücüsü problemi.

Hocam, sistem nedir? Muhtemelen ekran kartı sürücüsü problemi.
Ryzen 5 2600X
Corsair 2x8gb 3000Mhz Ram
Asus Prime A320M-F
SU 650 SSD
1TB Toshiba HDD
Bunlar yeni fakat eski sistemimden sadece "RX 570 4GB 256Bit" Ekran kartını taktım. Onun da sürümü tavsiye edilen değildi sanırım. Güncellenmesi lazım demişti ben de tıkladım, güncelle seçeneğine basınca test sürücüsünü indirmişti. Onu komple sildim ve tavsiye edileni yükledim. Şu an için bir sorun gözükmüyor fakat ileride olur mu bilmem.
Ek olarak kablolardan(HDMI vb.) ya da şundan olabilir mi diye düşünüyorum: Tunçmatik Enerji korumalı priz var ama normal prize ekledim çünkü diğer kablolar da var. Yani sadece power'ın kablosu tunçmatik ürününde; https://www.hepsiburada.com/tuncmat...-joule-tsk5079-p-BS600269?magaza=mfelektronik

Power da yeni: https://www.hepsiburada.com/high-po...r-a12s-p-HBV00000LXR5H?magaza=Ofmat Teknoloji

Tamam hocam. Böyle devam edin. PSU gayet güzel. Tavsiye ettiğim bir model. Akım korumalı priz de iyi. Uzatma kablosu ile de görevini yapar. Sürücü stabilse devam.

Bende de benzer bir sorun mevcut. 30-45 saniyede bir gerçekleşen, saliselik ekran kararması mevcut. (çok fazla belirgin değil ve tamamen kararma yok. Çok hafif bir seyirme) masaüstü bilgisayarımda GT1030 ekran kartımdan kaynaklandığını düşünüyorum. Güncel ve daha eski ekran kartı sürücülerini kurdum ama sorun yine devam etti. Neden kaynaklanabilir? Bir öneriniz mevcut mu? Teşekkürler şimdiden.

Bende de benzer bir sorun mevcut. 30-45 saniyede bir gerçekleşen, saliselik ekran kararması mevcut. (çok fazla belirgin değil ve tamamen kararma yok. Çok hafif bir seyirme) masaüstü bilgisayarımda GT1030 ekran kartımdan kaynaklandığını düşünüyorum. Güncel ve daha eski ekran kartı sürücülerini kurdum ama sorun yine devam etti. Neden kaynaklanabilir? Bir öneriniz mevcut mu? Teşekkürler şimdiden.
Ben arkadaşın dediğini yaptım ve 3-4 gün içerisinde sadece 1 kere oldu. Black desert'a girince. Ama senin dediğini bilemedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı