Anlık FPS düşmesi ve takılma

Zaxos

Decapat
Daha fazla  
Selamlar.
1 Kaç gündür FPS düşüşleri yaşıyor ve anlık donmalar LOL'de 180 FPS civarı alırken 150'den 70 80 düşmeler oluyor.
Apex'de 144 ten 10 15 lere düşüyor saniyelik donmalar oluyor.
GTA 5'de 120 130 dan 10 15 lere düşmeler oluyor.
TFT de 70 FPS'nin üstüne çıkamıyorum grafik ayarlarını en düşüğede alsam maxlasam da aynı FPS hiç değişmiyor FPS sabitlemede yok. Bütün driverlerı güncelledim bir şey değişmedi yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kullandığınız sistem hakkında detaylı bilgi verebilir misiniz?
İşlemcinin ısınması, RAM uyumsuzluğu, HDD'in bozulması vs. birçok sebebi olabilir.
Sıcaklık değerlerini gösteren MSI Afterburner, AIDA64 tarzı bir programla oyun oynarken sıcaklık değerlerini ölçüp paylaşabilir misiniz?

Hdd,Isınma, ram uyumsuzluğu yok zaten yıllardır aynı sistemi kullanıyorum ben yıllardır bir şey olmayan bilgisayar son 1 haftadır bu sorun mevcut. Son güncellemeler ile alakalı olabilir Windows veya Nvıdia diye düşünüyorum.

sıcaklık değerlerim max. 70 derece oluyor genellikle oyun oynarken yan ekranımdan bakıyorum ısı değerlerine zaten lolde 50 derece bile geçmiyor işlemciyle ekran kartım
bu arada işlemcim r5 2600 ekran kartım rx580 pulse
ara sıra windows da bile takılmalar olabiliyor videoyu tam ekrana falan alırken

sıcaklık değerlerim max. 70 derece oluyor genellikle oyun oynarken yan ekranımdan bakıyorum ısı değerlerine zaten lolde 50 derece bile geçmiyor işlemciyle ekran kartım
bu arada işlemcim r5 2600 ekran kartım rx580 pulse
ara sıra windows da bile takılmalar olabiliyor videoyu tam ekrana falan alırken
Ben sürücülerden olacağını düşünüyorum. Sizde güncelleştirmeleri tekrar yapıp bir deneyin derim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı