Anlık GPU düşüşü ve sürücü zaman aşımı hatası

wintry

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Selam, bu Allah'ın belası hatayı yeniden almaya başladım. Windows'a ne zaman güncelleme gelse aynı sorunu yaşıyorum. Sonradan düşse de oyunlar açılırken işlemci kullanımı %100 olarak gözüküyor. gpu ve cpu kullanımı anlık düşüyor ve sürücü zaman aşımı hatası alıyorum. En temiz olarak formatla eski bir Windows ve ekran kartı sürümü kullanarak çözmüştüm. Şimdi hatırlamıyorum hangisini kullanmıştım, üstünden aylar geçti. Windows eski ekran kartı sürücülerini yüklememe artık izin vermiyor çünkü kendisi güncel. Bir de bilgisayar açılırken şu iki yazılım sürekli güncelleniyor gözüküyor ama hata alıyorum. BIOS'um F60 güncellemedim. Denediğim driverlar aşağıda:

22.5.1
21.Q4
22.3.1
22.1.2
21.12. 1

Dosya Ekleri

• 2 yazılım.JPG
    2 yazılım.JPG
    16,9 KB · Görüntüleme: 17
  • bf v test.JPG
    bf v test.JPG
    22,3 KB · Görüntüleme: 17
Son düzenleme:
Başka bir PSU ile denemeniz mümkün mü? Genelde ne kadar yazılımsal olarak görünse de ana sebep genelde PSU çıkmaktadır. Tavsiye 750W bir PSU ile denemeniz.

Maalesef mümkün değil. Sadece tek güç kaynağım var. Uzun bir süre donanımsal arıza olduğunu düşündüğüm: Yalnız 2 senedir düzensiz olarak hatayı aldığım, düzelttiğim ve normal şekilde birkaç ay kullandığım(1-6) bir süreç. Zaman bulursam format atıp konuyu tekrar güncelleyeceğim.

Geri
Yukarı