Anlık internet kesintileri

Fatih1337

Kilopat
Daha fazla  
TTNET kullanıyorum yaklaşık iki haftadır gün içerisinde anlık kopmalar yaşıyorum 20-30 kez hem de. Modemimde mi yoksa kullandığım internettemi bir sıkıntı var anlayamıyorum. Anlık kesintiler yüzünden online oyunlarda her kopmada sunuculardan disconnet yiyip duruyorum. Kullandığım modem ASUS DSL-N14U modeli maalesef başka modem olmadığından denemede yapamıyorum. Tavsiyeniz veya bir çözüm öneriniz var ise çok sevinirim.

Dosya Ekleri

• 58BE5459-C627-4224-AB8B-1F662D1C1107.jpeg
    58BE5459-C627-4224-AB8B-1F662D1C1107.jpeg
    30,5 KB · Görüntüleme: 49
Merhaba hocam bende Türk Telekom kullanıcısıyım. 0.1 "Download", 957 "Ping", 0 "Upload" şikayeti ile 12 defa arıza kaydı kurduk. Bizimki de çok fazla kopuyor idi. En sonunda ekip gönderdiler "port" falan değiştirdiler. Müşteri hizmetlerini arayın. Ekip göndersinler. (Büyük ihtimal ile DSL bağlantınız kopuyor ve geri geliyor.)

TTNET kullanıyorum yaklaşık iki haftadır gün içerisinde anlık kopmalar yaşıyorum 20-30 kez hem de. Modemimde mi yoksa kullandığım internettemi bir sıkıntı var anlayamıyorum. Anlık kesintiler yüzünden Online oyunlarda her kopmada sunuculardan disconnet yiyip duruyorum. Kullandığım modem ASUS DSL-N14U modeli maalesef başka modem olmadığından denemede yapamıyorum. Tavsiyeniz veya bir çözüm öneriniz var ise çok sevinirim.

Hocam 13 gündür DSL bağlantınız var. Nasıl kopuyor tam anlamadım. Açıklar mısınız? TTNET'in modemi nerede? Modem vermişlerdir.

SNR çok düşük. Muhtemelen bundan kaynaklı kopma. Hat zayıflaması da yüksek. İç tesisatınızı kontrol ettirin.
Hocam 13 gündür DSL bağlantınız var. Nasıl kopuyor tam anlamadım. Açıklar mısınız? TTNET'in modemi nerede? Modem vermişlerdir.
Sorun modemde değil altyapıda/iç tesisatta bir sorun var.

Son düzenleme:
Modemde ışıklarda sönme olmuyor anlık olarak gidiyor oyundaysam disconnet oluyorum. Uzun süreli gitmiyor bir anda gidiyor ardında hemen yeniden bağlanmaya çalıştığımda sıkıntı olmadan giriyorum ancak girdikten sonra çok geçmeden hemen aynısı oluyor. TTNET'in verdiği modem ilk bağlattığımız zamanın modemiydi bozuldu daha sonrasından ben kendim konuda belirttiğim modemi aldım.

Yeni konular

Geri
Yukarı