Anlık kesinti sorunu kablodan mı kaynaklı?

omurkayracakir

Hectopat
Aslında bu uzun zamandır olan bir şey. Sadece son zamanlarda çok rahatsızlık vermeye başladı. İnternetimde 1 saniyelik droplar oluyor. Yaklaşık 5 dakikada 1 ile 30 dakikada 1 olarak değişiyor. Bazen bir bakıyorum, açmak istediğim sayfada internet bağlantınız yok diyor. F5 atıyorum geliyor hemen. En çok oyunlarda çok sıkıntı yaşıyorum. Bir anda internetinizin gittiğini ve 1 saniye sonra geri geldiğini düşünün. Ancak bu oyunlarda 1 saniye 5 saniye gibi geliyor. Özellikle de Minecraft CR ve SO oyununda. İnternet gidiyor, bir bakıyorum hiçlikten hasar yiyorum. Daha sonra internetim geri gelse bile nerede olursam olayım 10-15 saniye net durduruyor. Velahasıl kelam ben bu sorunun Ethernet kablosundan mı yoksa başka bir şeyden mi kaynaklandığını nereden anlarım?

Video:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
İlk önce kabloyu değiştirip düzelip düzelmediğine bakın eğer ki düzelmezse teknik servis çağırabilirsiniz.

Kablo olabilir. Kablonun ucundaki soket olabilir. Anakartın Ethernet girişi olabilir.

Kabloda ezik falan varsa kablodan olabilir. Soketin ucunda kablolar uca fazla yanaşmamışsa arada temassızlık yapıyor olabilir. Anakartın girişi düşük ihtimal ama o sorunu kablo değişse bile devam ederse anlarız.

Varsa başka bir cihaza aynı kabloyu takın. Sorun yoksa bilgisayar sıkıntılı. Sorun devam ediyorsa modemdeki başka girişe takın kabloyu. Yine devam ediyorsa sorun kablodadır bana kalırsa.

Aslında Wi-Fi'de böyle bir sorun yaşamıyorum. USB Wi-Fi adaptör almayı düşündüm ama çok pink yapacapından vazgeçtim. Deneyebileceğim başka bir bilgisayar yok. Program benzeri bir şey yok mu? Bu arada Valorant'ta van 1067 hata kodu verdi bilet gönderdiğimde paket kaybından kaynaklandığını söyledi.

Aslında Wi-Fi'de böyle bir sorun yaşamıyorum. USB Wi-Fi adaptör almayı düşündüm ama çok pink yapacapından vazgeçtim. Deneyebileceğim başka bir bilgisayar yok. Program benzeri bir şey yok mu? Bu arada Valorant'ta van 1067 hata kodu verdi bilet gönderdiğimde paket kaybından kaynaklandığını söyledi.
İlk önce kabloyu değiştirip düzelip düzelmediğine bakın eğer ki düzelmezse teknik servis çağırabilirsiniz.

Anlık olarak farklı bir kablom yok ama Wi-Fi'da olmadığına göre kablodadır diye düşünüyorum. İnternetten yenisini söyliyicem.

Evet kablonuz ayak altındaysa halı vb. ezilmiş olabilir o yüzden değiştirebilirsiniz. Ama bir şey daha söyleyeyim Ethernet kablosunun modemdeki tarafını başka sokete takar mısınız bir şey değişeceğini sanmıyorum ama denemek lazım.

Evet kablonuz ayak altındaysa halı vb. ezilmiş olabilir o yüzden değiştirebilirsiniz. Ama bir şey daha söyleyeyim Ethernet kablosunun modemdeki tarafını başka sokete takar mısınız bir şey değişeceğini sanmıyorum ama denemek lazım.

Evet sorun her bölgede olabilir. Teşekkürler deneyip söylerim sonucu.

Modemddeki girişi değiştirdim olmadı.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı