Anlık ping artışı sorunu

widmanstatten

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 5500
Asus Dual Rtx 3050
16 GB ram
Asus b450m plus2 anakart
Asus 650W PS
Merhabalar. Bende anlık olarak yani 4-5 saniyede bir pingin çok yükselmesi gibi bir sorun var. Özellikle CS:GO oynarken karakter ileri geri teleportlanıyor. Türk Telekom 16 megabit paket mevcut. Modem ise TP-Link TDW8961N kullanıyorum. Kablolu ya da kablosuz fark etmiyor. Sorunun nedenini anlayamadım. Altyapı mı kötü acaba? 16 megabit paket var, önceden hız testi sonucu 15'e çıkardı ama son 1 yıldır en fazla 10'a çıkıyor. Değerler görsellerde de görüldüğü gibi:

1599151202618-png.657068

1599151072455-png.657063

1599151097911-png.657065

Evinizde başka internete bağlı olan cihaz var mı? Özellikle de Tivibu Ev (IPTV) gibi. Altyapı kaynaklı da olabilir. Müşteri Hizmetleri ile görüşmenizi tavsiye ederim.

Evinizde başka internete bağlı olan cihaz var mı? Özellikle de Tivibu ev (IPTV) gibi. Altyapı kaynaklı da olabilir. Müşteri hizmetleri ile görüşmenizi tavsiye ederim.

Müşteri hizmetleri bir gram ilgilenmiyor. Onlara göre 100 ping bile normal. Bana 35 pingten 60 ping olması normalmiş.

1599154581018.png

Soldaki tabloda ms değerleri 500'ün üstüne bile çıkabiliyor.
1599154581018.png

Soldaki tabloda ms değerleri 500'ün üstüne bile çıkabiliyor.
Evinizde başka internete bağlı olan cihaz var mı? Özellikle de Tivibu Ev (IPTV) gibi. Altyapı kaynaklı da olabilir. Müşteri Hizmetleri ile görüşmenizi tavsiye ederim.
Farketmiyor. Sadece ben bağlıyken de aynı sorun oluyor. Tivibu falan da yok sadece modem var. Kablolu bağlantıda da, yüklediğim fotoğrafta cmd tablosunda görüldüğü üzere ms değerleri benzer şekilde oluyor. 500'ün üzerine de çıkabiliyor o değerler. Değişen bir şey yok.
Resimler görünmüyor.
Resimleri düzelttim.

Son düzenleme:
Böyle bir sorun ile Conqueror's Blade oynarken karşılaştım. Kalabalık bir savaş ortamına girdiğim zaman ping değerim 10.000-20.000-30.000-50.000-100.000 olarak yükseliyor ve hiç düzelmiyor. Oyunu kapatıp tekrar açsam bile nafile. Donanımsal olduğunu düşünmüştüm ilk başta fakat telefonumun internetini bağladım bilgisayarıma. 4.5G Vodafone ve böyle bir sorun ile karşılaşmadım. Benim eski modemde sürekli kendine restart atıyordu, internet gidip geliyordu, modemi değiştirmiştim düzelmişti. Modem yeni sayılır o yüzden sorunun başka bir yerde olduğunu düşünüyorum. Sorunum hâla devam etmekte. Arkadaşın internet hızı benim internet hızım ile aynı.

Böyle bir sorun ile Conqueror's Blade oynarken karşılaştım. Kalabalık bir savaş ortamına girdiğim zaman ping değerim 10.000-20.000-30.000-50.000-100.000 olarak yükseliyor ve hiç düzelmiyor. Oyunu kapatıp tekrar açsam bile nafile. Donanımsal olduğunu düşünmüştüm ilk başta fakat telefonumun internetini bağladım bilgisayarıma. 4.5G Vodafone ve böyle bir sorun ile karşılaşmadım. Benim eski modemde sürekli kendine restart atıyordu, internet gidip geliyordu, modemi değiştirmiştim düzelmişti. Modem yeni sayılır o yüzden sorunun başka bir yerde olduğunu düşünüyorum. Sorunum hâla devam etmekte. Arkadaşın internet hızı benim internet hızım ile aynı.
Sunucular yurtdışında olduğundan ve bu zamanlar yoğunluk da olduğu için böyle oluyor sanırım. Daha kötü ping değerli sunucuya attığında csgo'da, daha fazla takılmalar oluyor. Zaten internet çok da iyi değil. Hem kötü sunucu hem de kötü internet olunca böyle oluyor. Bazen hız testinde, altyapı yeterli kalitede olmadığından sanırım, jitter değeri çok artıyor. Sorun çözülemeyecek gibi duruyor.

Geri
Yukarı