Kablonet Anlık Ping Artışı

Tide

Centipat
Arkadaşlar merhaba. Sorunuma çözüm bulamadığım için son çare olarak buraya yazıyorum.

Masaüstü PC kullanıyorum. Ethernet kullanıyorum ama anlık pingim var. Yaklaşık 1 aydır Kablonet çözüm bulamıyor. Sorunun kendilerinden kaynaklanmadığını belirtiyorlar. CMD tracert testlerini gönderiyorum sürekli benim anlık ping artışımın olduğunu söylüyorum. PC iyi durumda Win7 kullanıyorum performans için bu zamana kadar olmayan bu durum şu anda baş gösterdi. Lütfen çözüm bulabilecek arkadaşlarımız varsa bana cevap verebilir mi? Demek istediğim olay şu:

Sabit 27 30 ms iken 3 4 saniyede 1 100 120 160 sonra tekrar düşüyor. Çoğunlukla FPS oyunu oynadığım için bu durum beni çileden çıkartmış durumda. En son aboneliğimi iptal ettireceğim. PC 4 farklı antivirus programı ile taradım herhangi bir sonuca rastlamadım virus olarak. Uz, artık kafayı yemek üzereyim. Keza teknik servis geliyor emin olun bu adamlara boş yere maaş ödüyorlar, hiçbir şeyden anladıkları yok. Ethernet kablon bozuk diyor gidip masraf edip değiştiriyorum yine aynı problem, yine aynı problem! Lütfen yardımcı olacak arkadaşları konuya bekliyorum.

Özet:
Masaüstü kullanıyorum Ethernet kablo ile bağlantılı ve ping problemi yaşıyorum anlık. PC tarattım herhangi bir virus yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
İnternete "speed test by ookla" yazıp sitelerine girin. Girdikten sonra ekranınızın ortasında yer alan dairenin içinde büyük harflerle yazan bir "GO" yazısı göreceksiniz. Onun sağ altındaki kısımda "change server" yazısı göreceksiniz. Oraya girip şehrinizdeki bir server'ı seçin. Eğer zaten şehrinizdeki bir server'a bağlıysa ben de ne yapılacağını bilmiyorum.

Wifi kapalı mı? Kablonet altyapısı yeterli olmadığından bende de aynı problem oluyor ama wifi'ye kimse bağlanmadığından sorunsuz.

Dosya Ekleri

• ping111.jpg
    ping111.jpg
    49 KB · Görüntüleme: 102
Serdar bey konu ile alakalı çözüm bulursanız muhakkak buraya da yazınız bir buçuk aydır aynı dertten yanıyorum kablo değiştiriyorlar saçma sapan cevaplar veriyorlar işten anlamayan vasıfsız kişiler çalışıyor bu kablonet firmasında

Geri
Yukarı