Anne kedi yavrusunu bıraktı

Biz kedimizi aldığımızda şırıngayla süt veriyorduk.

Hocam sütteki yani inek sütündeki laktozu kedinin böbreği seyreltemediği için ölümüne sebep verebiliyor. Sizin yapmanız doğru bir şey olduğu anlamına gelmez. Ya %70 su %30 süt şeklinde yapılacak ki yine sağlıksız. Veterinerlerden alınacak sütlerle yapılmalı.

Süt inek sütü vermeyin diyorlar. Süt tozu vs. nereden bulabilirim? Şırınga da yok.

Mantikli deneyeceğim.

Süt tozunu veterinerden, şırıngayı eczaneden.

Son düzenleyen: Moderatör:
Reis ilk önce şırınga ile süt falan su içir. 2.si büyük ihtimalle kedilerde şöyle bir şey var. Yavru kedilerde bir koku olur. Anne kedi de o kokuyu tanır. Yavru kedi süte düşünce o kokuyu alamamış olmalı ve yavrusunu tanımamıştır. Boş ver al sen besle arkadaşın olur :D
Valla işime gelir ama şuan tek derdim yaşaması.

Hocam sütteki yani inek sütündeki laktozu kedinin böbreği seyreltemediği için ölümüne sebep verebiliyor. Sizin yapmanız doğru bir şey olduğu anlamına gelmez. Ya %70 su %30 süt şeklinde yapılacak ki yine sağlıksız. Veterinerlerden alınacak sütlerle yapılmalı.

Süt tozunu veterinerden, şırıngayı eczaneden.
Şırınga kolay ama süt tozu etrafımda hiç veteriner yok yarına kadar %70 şu %30 süt versem olmaz mi?

Valla işime gelir ama şuan tek derdim yaşaması.

Şırınga kolay ama süt tozu etrafımda hiç veteriner yok yarına kadar %70 şu %30 süt versem olmaz mi?
Yarına kadar hiçbirşey olmaz hocam. Rüzgar yemesin, su ile gereksiz yıkamayın. Zaten direk yapışacaktır şırınganın ucuna.

Yarına kadar hiçbirşey olmaz hocam. Rüzgar yemesin, su ile gereksiz yıkamayın. Zaten direk yapışacaktır şırınganın ucuna.
Tamam hocam teşekkür ederim şırınga alıp geliyorum.

Yaşar yaşar merak etme. Ama şu sıralar başka hiç bir kediye temas etmeyin, veteriner ile de irtibata geçin. Çünkü çok çabuk ölümcül hastalık kapabiliyorlar. Anne sütü bir yere kadar koruyor çünkü onları.
Anladım hocam etrafda çok kedi yok zaten. Ama yinede dikkat ederim.

Yaşar , yaşar merak etme evde hareket etsin biraz tanısın evi korkmasın.
Anladim hocam uyanınca gezdiririm evi.

Süt verirken sütü laktozsuz vermeye özen gösterin.

Süt verirken sütü laktozsuz vermeye özen gösterin.
Tabiki hocam. Ona dikkat ediyorum.

Arkadaşlar benim evimde bir muhabbet kuşum daha var ama kedimin karnın sürekli tok tutarsam , ona iyi bakarsam kusumu yinede yer mi? Ona göre ayrı odalarda tutacağım.

Son düzenleme:
Tabiki hocam. Ona dikkat ediyorum.

Arkadaşlar benim evimde bir muhabbet kuşum daha var ama kedimin karnın sürekli tok tutarsam , ona iyi bakarsam kusumu yinede yer mi? Ona göre ayrı odalarda tutacağım.
Hocam kediyi yavruyken muhabbet kuşuna alıştırmak gerektiği söyleniyor fakat ben aynı şeyi denedim ne yazık ki bir muhabbet kuşumu saldırıp yedi. Zaten alışsa bile oyun amaçlı ısırıp tırmalamaya çalışıp zarar verebilir.

Geri
Yukarı