Anne kedi yavrusunu bıraktı

OmerBRN

Centipat
Makaleler
1
Yer
Ankara/Mamak
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İntel Core İ5 4460 3.20GHz
GTX960 (2GB) Ekran Kartı
DDR3 8GB 1600MHz RAM
256SSD(SAMSUNG) , 320HDD(WD BLUE)
Gigabyte Z97X Gaming 3
Sevgili arkadaşlar merhaba konum acele anlayan anlamayan herkes fikir verirse sevinirim. Oturduğum binaya bir kedi yavrulamis tam 5 tane yavrusu olmus. Bizde ara sıra süt falan koyuyorduk annesi yesin süt olsun diye. Sonra bizim binadaki 8-9 yaşındaki çocuklar anne kediyi korkutmuslar. Anne kedi 3tane yavrusunu alıp götürdü iki tane kaldı. Sonra biz bu iki taneyi annesi gelene kadar bakalım dedik daha tastan süt icemiyorlar o kadar küçükler. Daha sonra ben zemin katta oturduğum için tasa süt doldurup balkonun altına koydum, yavruları da balkona koydum. Annesi geldi, yavrunun birisini aldı. Diğer yavru anneyi görünce heyecanlanıp aşağı atladı ve sütün içine düştü. Sonra anne kedi yavruyu koklayıp bir tane vurup gitti. Bende eve getirdim sütlü kalmasın diye ılık suyla duş aldırdım. Şimdi de havluya sardım elimin sicagiyla uyuyor. Yardım edin ne yiyecek bu hayvan nasıl besleyecegim? Etrafımda bir veterinerde yok. Daha yeni emmiş annesini o yüzden tok ama acıkınca ne yapacağım?

Dosya Ekleri

• IMG-20230905-WA0006.jpeg
    IMG-20230905-WA0006.jpeg
    71,4 KB · Görüntüleme: 94
  • IMG-20230905-WA0004.jpeg
    IMG-20230905-WA0004.jpeg
    65,8 KB · Görüntüleme: 90
Sevgili arkadaşlar merhaba konum acele anlayan anlamayan herkes fikir verirse sevinirim. Oturduğum binaya bir kedi yavrulamis tam 5 tane yavrusu olmus. Bizde ara sıra süt falan koyuyorduk annesi yesin süt olsun diye. Sonra bizim binadaki 8-9 yaşındaki çocuklar anne kediyi korkutmuslar. Anne kedi 3tane yavrusunu alıp götürdü iki tane kaldı. Sonra biz bu iki taneyi annesi gelene kadar bakalım dedik daha tastan süt icemiyorlar o kadar küçükler. Daha sonra ben zemin katta oturduğum için tasa süt doldurup balkonun altına koydum, yavruları da balkona koydum. Annesi geldi, yavrunun birisini aldı. Diğer yavru anneyi görünce heyecanlanıp aşağı atladı ve sütün içine düştü. Sonra anne kedi yavruyu koklayıp bir tane vurup gitti. Bende eve getirdim sütlü kalmasın diye ılık suyla duş aldırdım. Şimdi de havluya sardım elimin sicagiyla uyuyor. Yardım edin ne yiyecek bu hayvan nasıl besleyecegim? Etrafımda bir veterinerde yok. Daha yeni emmiş annesini o yüzden tok ama acıkınca ne yapacağım?

Biz kedimizi aldığımızda şırıngayla süt veriyorduk.

Süt inek sütü vermeyin diyorlar. Süt tozu vs. nereden bulabilirim? Şırınga da yok.

Eldiven al bir tane parmak tarafını kürdanla del biberon mantığı gibi içir.
Mantikli deneyeceğim.

Reis ilk önce şırınga ile süt falan su içir. 2.si büyük ihtimalle kedilerde şöyle bir şey var. Yavru kedilerde bir koku olur. Anne kedi de o kokuyu tanır. Yavru kedi süte düşünce o kokuyu alamamış olmalı ve yavrusunu tanımamıştır. Boş ver al sen besle arkadaşın olur :D

Böyle yavru kedileri instagramda görünen kadarıyla yavru olup hasta olanları annesi olmasa bile besleyince yaşayabiliyor. Gördüklerimde hep şırıngaya süt koyup besliyorlardı. Fakat içine herhangi katkı maddesi var mı yok mu bilmiyorum. Belki yavru diye sinidirmde zorlanırsa süt içine su ekleyerek daha yumuşak mama elde edebilirsiniz.

Nerede yaşıyorsun? Gerçekten bir veteriner yok mu etrafında? :(

Şırıngayla besleyebilirsin yavruları. Ama özel mama alman lazım. Sıvıyla karıştırıp veriyorsun genelde onları. Ama bir veteriner bulman gerekli gibi…

Kedinin üstüne başka bir koku bulaştığı için almamış olabilir annesi… Bir seçenek de şu, eğer annesinin gittiği yeri biliyorsanız bu yavruyu alıp kendi kardeşlerinin yanıma götürün, aralarına sokun. Zaten hepsi iç içe oturup yatıyorlardır. Kardeşlerinin kokusunun bu yavrunun da üstüne sinmesini sağlayın ve sonra anneyi bekleyin.

Geri
Yukarı