Annem boşanma davası açsa tazminat alabilir mi?

Kanıtları var diyor annem fakat babam herseferinde bir şey yapıp annemi kandırıyor bir de annem korkuyor yani korkutuyor ama suanlık öyle şeyler yok diyorum ama dün gene bir şeyler oldu tabii.

Yeterince delil varsa anneni ikna et ve delilleri kullanın gerekirse hapse attırın bu iş böyle devam etmez.

Konu sahibinin konuyu açma amacı para ve amacı babasından ayrılmak değil bütün parayı almak adam tasarruf yapıp milyon lira biriktirmiş oda almaya çalışıyor bir de babayı savunmuyorum yaptığı çok koyu bir şey.

Tabii alacak çocuğu sonuçta.O yaptıklarının yanında az bile.

Yeterince delil varsa anneni ikna et ve delilleri kullanın gerekirse hapse attırın bu iş böyle devam etmez.

Tabii alacak çocuğu sonuçta. O yaptıklarının yanında az bile.

Ama neden baba bütün parasını versin tekrar diyeyim babayı savunmuyorum ama konu sahibi biraz para göz bana kalırsa.

Konu sahibinin konuyu açma amacı para ve amacı babasından ayrılmak değil bütün parayı almak adam tasarruf yapıp milyon lira biriktirmiş oda almaya çalışıyor bir de babayı savunmuyorum yaptığı çok koyu bir şey.

Sadece inşallah yaşadıklarıma yaşarsın, bizden kısırak yapmış annemin altınlarını çalarak yapmış, bütün parayı alıp kaçmak diyor bir de yarı yarıya diyorum her şeyi diyor adam bana.

İş anneni bıçaklamaya öldürmeye kadar gidiyorsa artık çocuk olmadığınızı düşünüyorum asla ağlamayacaksın lütfen gibi cümleler kullanmayacaksın ağırlığını koyacaksın gerekirse fiziki ve sert bir şekilde müdahale uygulayacaksın babanda artık kolay lokma olmadığını anlayacak.

Paylaşımlarınızı okudum. Paylaşımlarınızdan bir süre sonra cevap verebiliyorum. Umarım geç kalmamışımdır. Veya umarım davanız sizin açınızdan olumlu sonuçlanmıştır. Boşanam davalarında gerek tazminat gerekse mal paylaşımı konularında basit bir matematik yok maalesef. Kaldı ki bazı hakimler bazı hususları kabul edebilirken diğer bazı hakimler aynı hususları kabul etmeyebiliyor. 6 ay içinde dava açılmalıdır hususu, dava konusu eylemin öğrenildiği tarihten başlamaktadır. Yani eylemin daha sonra öğrenildiği iddia edilir ve kanıtlanırsa o halde altı ay şartı sizin için engel olmaz. Bu konular çok uzun ve kapsamlı konulardır. Tek bir yorum ile açıklanması çok zordur. Bu sebeple boşanmada mal paylaşımı veya boşanma davalarında af gibi makaleler okunmalıdır. Hatta ki tek bir siteden değil, bir çok siteden faydalanılmalı, gerekirse avukatlar ile görüşülmedir. Umarım faydalı olabilmişimdir. Geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, iyi günler diliyorum.

Geri
Yukarı