Annemin beni affetmesi için ne yapmalıyım?

Peki sen ne istiyorsun? Hangi mesleği yaparsan mutlu olursun ve geçimini sağlayabilirsin? Açtığın önceki konulara baktım annen de baban da doktor sanırım ve bu sende baskı oluşturuyor. Baskı yüzünden çalışmaya çalışıyorsun. Kendi istediğin hedefe doğru gitmezsen zaten ne kadar düzgün öğrenebilirsin ki. Kendine hedef koyman gerek örneğin X mesleği için X bölümüne gideceğim ve bunun için 'kendi emeğimle' çalışacağım. Yoksa sen dersleri gidilmesi gereken yol değil de hayatın sana çıkardığı boş zor şeyler olarak görürsün.

Ben Ege Üniversitesi Eczacılık istiyorum.

19 yaşında erişkin bir bireye annesinin soru denetimi yapması, üstüne üstlük soruları önceden bildiği için ağlaması gerçekten çok anormal bir durum.

Ama bu konuyu 8 yaşında bir çocuk açmış olsaydı ona "git annenden özür dile durumu açıkla ve bir dahaki sefere daha dikkatli olacağını söyle" derdim.

Peki ben ne yapacağım? Ailem bana baskı oluşturdu tıbbı kazanayım diye ve hala daha baskı yapıyor. Sanırım benim en iyi olmak isteği sözüyle gizli bir fırsat yapmaya çalışıyorlar. Beni doktor yapıp kendi işyerlerinde çalışmamı istiyor gibi görünüyor. Benim geçmişte yaptığım tuhaf hareketlerim annemi ve babamı güvensizleştirdi ve beni parasal sıkıntı çekecek diye biri olarak düşünüp benim kapasitemi anlamadılar.

Ben onların çocuğum diye tolere etmeye çalışıyorum ama olmuyor. Sabrım sınandı. Ve tek çare annemden özür dileyip, onun beni affetmesini sağlamak ve sorunsuz bir şekilde başarılı bir eczacılık fakültesine girmek. Onların bana yaptığı geleceksel baskıdan dolayı ne diyeceğimi bilemiyorum.

Annem sürekli sinirleniyor ders konusunda ve bu benim dersten soğumama neden oldu. Benim tek kurtuluşum üniversite.

Durun. Ben 4 mum yaktım. Çözdüğün 63 sorunun kanıtını verdim, kalp yastığı ve 4 tane pizza koydum. Bir de üzücü şarkılar açtım. Annem beni affeder mi?

Son düzenleme:

Peki ben ne yapacağım? Ailem bana baskı oluşturdu tıbbı kazanayım diye ve hala daha baskı yapıyor. Sanırım benim en iyi olmak isteği sözüyle gizli bir fırsat yapmaya çalışıyorlar. Beni doktor yapıp kendi işyerlerinde çalışmamı istiyor gibi görünüyor. Benim geçmişte yaptığım tuhaf hareketlerim annemi ve babamı güvensizleştirdi ve beni parasal sıkıntı çekecek diye biri olarak düşünüp benim kapasitemi anlamadılar.

Ben onların çocuğum diye tolere etmeye çalışıyorum ama olmuyor. Sabrım sınandı. Ve tek çare annemden özür dileyip, onun beni affetmesini sağlamak ve sorunsuz bir şekilde başarılı bir eczacılık fakültesine girmek. Onların bana yaptığı geleceksel baskıdan dolayı ne diyeceğimi bilemiyorum.

Annem sürekli sinirleniyor ders konusunda ve bu benim dersten soğumama neden oldu. Benim tek kurtuluşum üniversite.

Durun. Ben 4 mum yaktım. Çözdüğün 63 sorunun kanıtını verdim, kalp yastığı ve 4 tane pizza koydum. Bir de üzücü şarkılar açtım. Annem beni affeder mi?
Affeder muhtemelen. Durumu paylaşırsan burada sevinirim.

Neden yapay zeka gibi konuşuyorsunuz?

Ben ders sırasında zaten yaptığım soruları söylediğim için annem beni düzenbaz sandı. Üstelik ağladı ve benimle konuşmuyor. Onun beni affetmesi için ne yapmalıyım? Bana yardımcı olmazsanız benim sonum kötü.

O zaman kendisinden özür dile hediye falan al bir daha olamayacağnı söyle gerçektende yapma.

Yeni konular

Geri
Yukarı