Annemin BioNTech 2. doz deneyimi

Bence de fena değil. BioNTech'in yan etkilerini düşündüğümüz zaman Sinovac bir adım daha önde.

Benim dayım da oldu, birçok akrabam da oldu. Gördüğüm kadarıyla bazıları ciddi yan etkilere maruz kalıyor. Mesela dayım, aşı olduğu gün vücudunu kıpırdatamamıştı. Eklem ağrısı, halsizlik çekiyordu.

Ayrıca hangi vasıf derken? Üslubunuza dikkat edin lütfen. Kimse burada doktorum demiyor zaten. Sanki aşı olmayın demişim. Sadece iki defa düşünün diyorum.
Aynı mantıkla bana göre de Sinovac doğru düzgün koruculuğu olmayan bir aşı. Fakat sizin de güzelce yazdığınız gibi biz doktor değiliz, bu nedenle bu tarz cümleleri kurarken dikkat etmeliyiz. Bilgi sahibi olmadan sadece fikir sahibi olarak insanları yönlendirmek, korkutmak kesinlikle çok yanlış.

Bırakın insanlar istediği aşıyı olsunlar. Hangi aşıyı olacakken iki defa düşünecekleri size ya da bana kalmış değil. Tercih insanlara verilmiş zaten. Artısını eksisini her birey kendisi düşünür.

İnternette yan etkisi olan insanları okuduğumda cidden şaşırmıştım. Harbiden söyledikleri kadar varmış.

Bugün annem de 2. doz aşısını yaptı. Ateş, halsizlik, iştah sorunu vb. problemler kendini gösterdi. Babam yan etkiden dolayı Sinovac tercih etmişti. Lakin onun da koruması biraz düşük kalıyor. Annem de koruması yüksek olduğu için Phizer/BioNTech tercih etti.

Kimsenin gözünü korkutmak istemem elbette ancak BioNTech olacak arkadaşlar iki defa düşünsün.

Şu anda Parol (ağrı kesici) aldı ve yatıyor annem. Tavsiyeleriniz varsa lütfen yazın.
Benim annem oldu hiçbir şeyi yok.

Aynı mantıkla bana göre de Sinovac doğru düzgün koruculuğu olmayan bir aşı. Fakat sizin de güzelce yazdığınız gibi biz doktor değiliz, bu nedenle bu tarz cümleleri kurarken dikkat etmeliyiz. Bilgi sahibi olmadan sadece fikir sahibi olarak insanları yönlendirmek, korkutmak kesinlikle çok yanlış.

Bırakın insanlar istediği aşıyı olsunlar. Hangi aşıyı olacakken iki defa düşünecekleri size ya da bana kalmış değil. Tercih insanlara verilmiş zaten. Artısını eksisini her birey kendisi düşünür.
Ben de yan etkisinin olduğunu belirtiyorum. Sinovac olanlardan duyduğum kadarıyla çok ciddi yan etki yaşayan yok. Genelde kol ağrısı çekiyorlar. Ancak BioNTech'te ciddi yan etki yaşayan çok duydum, çok gördüm de.

Aşı bir tercih elbette. Hangisini olmak istiyorlarsa olsunlar. Ben sadece kendi durumumuzu belirttim. Yoksa amanın kaçın BioNTech'ten demiyorum. Olası bir durum sadece.
Benim annem oldu hiçbir şeyi yok.
Geçmiş olsun.

Bence de fena değil. BioNTech'in yan etkilerini düşündüğümüz zaman Sinovac bir adım daha önde.
Yeni delta varyantına karşı Sinovac’ın etkisi şüpheli. Sinovac olup hayatını kaybeden sağlık çalışanlarına dair haberler geldi yabancı ülkelerden. Ama Biontech ona karşı da koruyucu. 1-2 günlük yan etkinin yanında unutulmaması gereken bir nokta bu.

Geri
Yukarı