Annemin ders baskısı

Okurken biraz şaşırdım açıkçası. Baban sana olan güvenini kaybetmemiş ve seni desteklemeye devam ediyor ancak annen sana çok ağır çıkıyor. Annenin tavrını kesinlikle doğru bulmuyorum. Aslında sadece annen değil diğer insanlarda arada sırada böyle şeyler zırvalar. "Senden bir halt olmaz, bir şey beceremedin." Falan boş laflar. Maalesef çoğu insan söyleyeceği şeyin karşısındaki kişide nasıl bir etki bırakacağını düşünmez, ağzına geleni söyler. Senin annende o mantık. Her neyse daha fazla uzatmak istemiyorum zaten açık ve net. Geleceğini çok önemseyen ve hedeflerine ulaşmak için büyük fedakarlıklar yapacak birisin. Böyle şeylere kulak asma ve umutsuzluğa kapılma. Hayallerinin peşinden koş ve anneni bu lafları ettiği için utandır!

Sağ olun arkadaşlar LGS yüzdelik puanim 9 yani kotu degil annem konusunda size hak vermek isterdim ama benim annem beni hiçbir zaman sert dille gaza getirmedi babam zaten farkinda bu durumun annemle her zaman çatışıyor.

Selam arkadaşlar ben bu sene LGS'ye girdim ve beklediğimin çok altı bir Anadolu lisesine girdim. Aslında hiç kötü bir yer değil ama annem sonuçlar açıldıktan sonra bana çok kızdı. Bağırdı ben de kendimden utandım dahası giriş katta da komuşumuzun oğlu da LGS'ye girdi ve 0.50 yüzdeliğe girince annem bana çok kötü bağırd. Çünkü onun ile rekabet içerisindeydim tabii ben de yaklaşık olarak 2 ay boyunca ne annemin ne de babamın yüzüne bakamadım.

Çok pişmandım YouTube'a girdim ve bazı kanalların 9.sınıf videolarını izledim not tuttum. Annem görünce benim göz boyamak için yaptığımı söyledi ama ben gerçekten hevesliydim. Daha sonra okullar uzaktan eğitime başladı ve benim okulum gerçekten ilgiliydi ama anneme ben ne zaman okulumla ilgili bir şey söylesem beni hep tersledi. Ben çok üzülüyordum ama çalışmaya devam ettim. Bana tek yardım olan babam oldu. Beni anladı bana inancı tamdı bende yaklaşık bir aydan beri canlı derslerime giriyorum. Toplam 2 saat günde onun harici devlet kitaplarını inceleyip ders ders notlar çıkardım. Kendim video izliyordum ama annem bunların yalan olduğunu söylüyordu ama ben defterimi göstersem de gene tersledi. D.

Aha cuma günü biraz telefonuma bakarken bana senin içinde heves yok senden bir şey olmaz dedi ben ne yapayım arkadaşlar hedefim pilot olmak ama bu baskıyla hiçbir şey olamayacağım.

Bende bu sene LGS'ye girdim aynısını babam diyordu ama amacı gaza getirmekti ve hiç belli etmiyordu ve fen lisesi kazandığımı söylediğimde ona öyle bir baktım ki içim rahatladı tabii sonra oturup anlattı olayı bana neyse bunu annen öyle demese bile sen bunu öyle kullanabilirsin bir gün pilot olduğunda sana hiçbir şey diyemez bunu avantaj olarak kullanabilirsin.

Bende bu sene LGS'ye girdim aynısını babam diyordu ama amacı gaza getirmekti ve hiç belli etmiyordu ve fen lisesi kazandığımı söylediğimde ona öyle bir baktım ki içim rahatladı tabii sonra oturup anlattı olayı bana neyse bunu annen öyle demese bile sen bunu öyle kullanabilirsin bir gün pilot olduğunda sana hiçbir şey diyemez bunu avantaj olarak kullanabilirsin.

Dostum dedim ya sana benim annem hiçbir zaman böyle gaz vermez bana.

Üniversite sınavında sonuçlar ortaya çıkınca insanların ağzını açık bırakıcak bir sonuç çıkartta hiçbir şey söyleyemesinler sana.

Geri
Yukarı