Annemin ders baskısı

Bir de şunu söylemek istiyorum o bahsettiğim 0.50 yüzdeliğe giren çocuğun annesi her hafta ya evimize ya da annem evlerine gidiyor ama her geldiğinde ve annem gittiğinde çocugunu övüyor okulunu övüyor ve annem bunları duyunca bana gene bağırıyor ben ne yapayım evden mi kovayım bıktım artık yok onun lisesi daha iyi yok kitapları çok daha iyi bıktım artık.
Annenle bir konuşmayı denesene.

Bıktım artık.

Bende bıktım kardeşim, ama merak etme zamanla alışıyorsun. Bana daha ilkokulda notları benimkinden çok daha kötü olduğu çocuğu ders çalışıyor diye çok zeki görüyorlardı. Ya da ortaokulda test çözmüyorum diye senden birşey olmaz dediler, sınıfımdaki herkesten notum yüksekti ama.

Bir de şunu söylemek istiyorum o bahsettiğim 0.50 yüzdeliğe giren çocuğun annesi her hafta ya evimize ya da annem evlerine gidiyor ama her geldiğinde ve annem gittiğinde çocugunu övüyor okulunu övüyor ve annem bunları duyunca bana gene bağırıyor ben ne yapayım evden mi kovayım bıktım artık yok onun lisesi daha iyi yok kitapları çok daha iyi bıktım artık.

Şöyle düşün okul ne için para için okulu düzgün meslek seçmek için liseler o kadar fark etmiyor fen daha sayısal Anadolu her şeyden veriyorlar. Dersini çalış annenle konuş sıkıyorsan yapma de abimdede öyle oldu abim fen kazandı ama Anadolu'ya gitti annem onu yönlendirmeye çalıştı ama abim Anadolu diye tuturdu annem daha çok komşular onu azarladı annenle konuş anlamazsa kapını kilit ve ders çalış.

Onun da annesi böyleyse yapabileceğin bir şey yok umarım istediğin üniversiteyi kazanırsın.
Bu arada çocuğun gittiği lise ne?

Anlayabiliyorum seni dostum... Takma kafana, sen çalışmaya devam et. Hedefine ulaşıp başarılı olduğunda onlar da şaşıracaktır.

Arkadaşlar bu arada bu konuda birkaç kez rastladım @Jira hocamız neden ara verdi?

Sağ olun arkadaşlar annemle konuşucam ama artık hayata karşı bir bakış açım kalmadı belki iyi sonuç alsaydım daha iyi olabilirdi.

Yeni konular

Geri
Yukarı