Annemle büyük kavga ettim

Abi yaşadığın şey için üzüldüm ve şarkıyı açtım bu sefer de sen bu şarkılarımı dinliyorsun dedi üstüne bir daha kızar gibi oldu bu yaşta bu şarkılar bana göre değil dedi

Hocam bırakın kadını gitsin zamana bırak sadece o kadar pek bir şey yapma ondan uzak dur sadece boşuna deneme yani olmayacak kesin bende annemle o kadar tartıştığımda yalvarıp yakardım ama gram işe yaramadı. Boş verin gitsin hocam 2-3 güne düzelir. Bu arada hiç ailen ile kavga ettiğin zamanlar ailene küfür ettin mi?

Hocam bırakın kadını gitsin zamana bırak sadece o kadar pek bir şey yapma ondan uzak dur sadece boşuna deneme yani olmayacak kesin bende annemle o kadar tartıştığımda yalvarıp yakardım ama gram işe yaramadı. Boş verin gitsin hocam 2-3 güne düzelir. Bu arada hiç ailen ile kavga ettiğin zamanlar ailene küfür ettin mi?

Hayır asla küfür etmem ben üslubuma dikkat ederim ama bazen gerçek ben bile kendimi tanıyamıyorum

Hak etmişse o laf da söylenir. Fakat kavga sebebini bilmeden burada kör kütük sen haklısın diyemem. Yeri gelir ben de kavga ederim. Açıkçası ben haksız olduğum zaman insanların gözüne gözükmemeye çalışırım. Arkadaşım, ailem, akrabam vs. Çekilirim odama, takarım kulaklığımı biraz melankolik rap parçaları dinlerim. En iyi gelen şey budur bana.

Fakat beterini de elimi keserek yapmıştım. Genellikle dik başlıyımdır. Haksızlığa gelemem ve susmam da. Annemle kavga ettiğimizde en son haklı olduğumu bildiğim için bağırmıştım. Babam da annemden yana olmak zorunda ya, anne baba abi 3'üde üstüme gelmişti. Dediğim gibi nasıl bir sinir yaşadığımı emin ol bende bilmiyordum fakat plastik diş fırçamı kırıl elimi kesmiştim. O derece içim acıyordu. Sonra babam elimi görünce oda üzülmüştü halime bakıp, görünce. İlk defa 15 yıldır ilk defa babamın yanında o zaman ağlamıştım. Haksızlıktan veya üzüntüden değil, haklı olduğum yerde haksız ilan edindiğim için ağlıyordum.
Sonrasında yaklaşık 3 gün evdeki kimseyle konşmamıştım. 1,5 Lite'su ile 2 gün geçirmiştim. Yemek yemek canım istemiyordu. Annem en son geldi konuştu benimle. Hala içimdeki kırgınlık devam ediyordu lakin aile bu, anne de olsa baba da olsa abi de olsa aynı evde, aynı sudan, aynı yemekten yiyorsunuz. İsteseniz de istemesenizde orada olmak zorundasınız.

Belki içinizi rahatlatır diye kısa bir hikayemi anlatmak istedim, dert anlatmak ve dinlemek insana iyi gelebiliyor bazen.

Abi sanada geçmiş olsun sizin dertlerinizi dinliyince gerçekten insan rahatlıyor sadece benim derdim varmış gibi hissediyordum teşekkürler

Hayır asla küfür etmem ben üslubuma dikkat ederim ama bazen gerçek ben bile kendimi tanıyamıyorum

Abi sanada geçmiş olsun sizin dertlerinizi dinliyince gerçekten insan rahatlıyor sadece benim derdim varmış gibi hissediyordum teşekkürler
Dostum var mı bir gelişme?

Dostum var mı bir gelişme?

O göz yaşları timsah göz yaşıymış onu anladım 14 yaşıma kadar annelik etmiş 14'ten sonra beni köle yerine koymuş ve ben yeni anlıyorum o laflarla az bile demişim 14 sene annelik etti ve annelik hakkı olduğunu düşündüğüm için daha fazla sesimi çıkaramadım beni haksız bulabilirsiniz kararınıza saygı duyarım.

O göz yaşları timsah göz yaşıymış onu anladım 14 yaşıma kadar annelik etmiş 14'ten sonra beni köle yerine koymuş ve ben yeni anlıyorum o laflarla az bile demişim 14 sene annelik etti ve annelik hakkı olduğunu düşündüğüm için daha fazla sesimi çıkaramadım beni haksız bulabilirsiniz kararınıza saygı duyarım.
Şimdi ne yapmayı düşünüyorsunuz peki?

Kavga sebebini bilmeden kim haklı kim haksız bilemeyiz. Ama bir anneye söylenebilecek en kötü sözü söylemişsin. Seni evlatlıktan reddetse yeridir.
Evlatlıktan reddetmek abartı.

Aslında insan evladını seçebiliyor da, neyse.

Benim ailem beni kesin seçmez di.
İroni

Ne?

Geri
Yukarı