Annemle tartıştık ve istemeden onu kırdım

Hem annenin hem de senin hatalı olduğunuz aşikar fakat bir erdem gösterip özür dileyin,karşınızdaki insan herhangi biri değil,anneniz.Bizim toplumumuz maalesef böyle,çocuğuna tapulu malıymış gözüyle bakıyor,sizin bir birey olduğunuzu,kendi hayatınızın sizi ilgilendirdiğini unutuyor.Çünkü onlarda ailesinden bunları gördü.Annene bu konuda rahatsız olduğunu iletip,söylediğin şeyler içinde özür dile,hayırlı akşamlar.🙌

Evirip çevirmiyor zaten. Annesi de haksız o da haksız. Bir daha böyle olay yaşanmasın diye uyarı yapması lazım.
Bence de. Annesinin de yaptığı doğru değil ancak bir insana özellikle de annene ''cahil'' demiş gibi oldun. Bu ağır bir şey ve böyle bir şey denmesi çok kırıcı ve hatalı bir davranış. Öyle çok bir şey yapmana gerek yok. Özür dile, bu sözü söylemem doğru değildi, ne yapayım sinirden o an ne dediğimi bilmiyordum de. Bir daha da böyle sözler söylemeden kızmanı öneririm kızacağın zaman.

Ben küçükken bir kere çok sinirlenip ''Allah belanı versin'' demiştim. Daha sonra öyle bir pişman oldum ki anlatamam. (O sözü söyleyen dilimi kurutsun) Daha sonra bir kağıda döküp önüne bıraktım. Daha sonra affetti ve ona kızsam bile o kadar ağır sözler söylemedim.

Hem annenin hem de senin hatalı olduğunuz aşikar fakat bir erdem gösterip özür dileyin,karşınızdaki insan herhangi biri değil,anneniz.Bizim toplumumuz maalesef böyle,çocuğuna tapulu malıymış gözüyle bakıyor,sizin bir birey olduğunuzu,kendi hayatınızın sizi ilgilendirdiğini unutuyor.Çünkü onlarda ailesinden bunları gördü.Annene bu konuda rahatsız olduğunu iletip,söylediğin şeyler içinde özür dile,hayırlı akşamlar.🙌
Açıklamaya çalıştığım konu.

İlkokul mezunu olabilir fakat siz en iyi ünversiteden mezun olun diye varını yoğunu size veriyordur. Üzülmesi gayet doğal tabii ki. Güzel bir özürün yeterli olacağını düşünüyorum fakat bir daha tekrarlamayın bence. Anneler yeri gelince sürekli söylenir, idare etmek gerek :)

Eden böyle bir savunma kullandın anla.

"İstemeden" olduğuna şüpheliyim, ya öfke kontrol sorunun var ya da gerçekten böyle düşünüyorsun ve o an ağzından kaçırdın.
Birincisiyse yalvar yakar ve bu sorunu çözmeye çalış, ikincisiyse de seni Allah'a havale ediyorum.

Öyle düşünmüyorum sadece ona karşı bir şey söylemek istedim hani saldırı olunca defans yapmak gibi bir şey.
Kısaca beni kışkırttı ve sinirlendim yaptığım kötü ama onun ki de kötü.

Geri
Yukarı