Anonymous Çeviri pahalı mı?

Arkadaşlar asgari ücret 11 bin lira olmuş günlüğünüz 500 liraya geliyor. adamlar 108 TL istiyor aylık. birisi yazmış ki yasal değil cart curt... kardeşim adam faturasını kesiyor vergisini ödüyor :D
Türkçe yama yasal değil, dijitalde kim vergi verecek böyle yanlış bilmiş konuşmayın. Canlı kanlı restoran lokantalardan vergi toplanabildi de kaldı bunlar.

Türkçe yama yasal değil, dijitalde kim vergi verecek böyle yanlış bilmiş konuşmayın. Canlı kanlı restoran lokantalardan vergi toplanabildi de kaldı bunlar.

Kardeşim adam üye olurken T.C istiyor abonelik aldığında direkt faturanı kendin görüyorsun. Bizim tarafımızdan( TR ) bir haksız kazanç vs söz konusu değil. Oyun firmaları tarafından bakıyorsan olaya durum daha bile beter :D

Öncelikle şöyle bir durum var, misal olarak her oyunun yamasını ayrı olarak satmaya kalksalar, bu sefer sizle aynı durumda olmayan yani bir çok oyuna sahip olan kişiler için yamalar pahalıya gelmiş olacak. En iyi yanları şu, yaptıkları yamalar her zaman son sürüm için güncel ve güncellemler çok kısa zamanda yapılıyor. Üstelik yamalardaki dil gerçekten anlaşılır ve Türkçesine en yakın şekilde çevriliyor. Makine çeviri ve benzeri bir çok Türkçe yamayı kullandım hala da kullanıyorum, o arkadaşlarında eline sağlık. Fakat güncellemler biraz zaman alıyor, haliyle bir ücret ödemediğinizden kalkıpta ''kardeşim nerde kaldı bu güncelleme'' diyemiyorsunuz. Çok basit örnek vereyim bugün Ghost Recon Wildlands oynamak istedim, Ubisofttan oyunu indirdim. Malesefki güncel bir yaması yok ücretsiz oalarak. Yapılmış fakat şuanki sürüme uygun değil veya linkler gümlemiş. Özellikle yeni çıkan oyunlar çok sık güncelleme aldığı için oyunu oynamanız bile baltalanabiliyor bu sebepten. Aynı anda bir den çok oyun üzerinden çalışıyorlar ve bu çalışmalar 2-3 kişiyle olmuyor. Orda o işi yapan insanlarada haklarını ödemeleri gerekiyor. Bunu yapmaktan içinde bizden bir ücret almaları lazım. Ama şu konuda hem fikirim. Benim örnek olarak oynayacağım bir oyunu bitirmem belki 1 aya yakın sürecek. Yani ben o oyun için üyelik satın alırsam 1 ay boyunca bir oyun için o üyeliği almış oluyorum. Üyelik süresi belki 1 aylıktan fazla yapılabilir diye düşünüyorum.
Hocam konuyu okursanız ben bedava olsun demedim bedava peynir fare kapanında olur ona sözüm yok zaten. 1 oyun 1 aya bitiyor, ben bütün oyunları alamam. 1 oyun için 108.5 TL çok para. Bu sistem yanlış diye düşünüyorum o yüzden söylendim.

Dostum adamlar kendi elleriyle yazmıyor ki. Makine çeviri ile yapıyorlar.

İyi de dostum burada yine bir emek var :D makine çevirileriyle bir sürü site kurup satan bir insan olarak sermaye sıfır ama günde harçlığımı çıkarabilmek için 7-8 saat çalışıyordum ünideyken :D ki elemanlar hikayesi 50-60 saat süren oyunları da çeviriyorlar.

Geri
Yukarı