Anonymous Çeviri pahalı mı?

Sen de yap o zaman niye adamların koyduğu fiyat size bu kadar abes geliyor?

İyi de dostum burada yine bir emek var :D makine çevirileriyle bir sürü site kurup satan bir insan olarak sermaye sıfır ama günde harçlığımı çıkarabilmek için 7-8 saat çalışıyordum ünideyken :D ki elemanlar hikayesi 50-60 saat süren oyunları da çeviriyorlar.

Bir oyun yaması 100 TL veya üstü olur mu bunu düşün? 30-40 olsa hadi eyvallah, ama 100 ve üstünün paragözlükten başka farkı yok.

Sadece şunu söylemek istiyorum. Oyun fiyatlarının 1500-2000 TL olduğu bir ülkede 50-60 saat hikaye modlu bir oyunun çevirisine 108 TL verememek, mantıklı gelmiyor.

Herkes 1500-2000TL'lik oyunları alıyor herhalde. Bir ben alamıyorum sanırım. Her şeye genelleme yapmayın.

Bir oyun yaması 100 TL veya üstü olur mu bunu düşün? 30-40 olsa hadi eyvallah, ama 100 ve üstünün paragözlükten başka farkı yok.

Bu sana kalmış. Kusura bakma da döner olmuş 50-60 TL istediğin oyunun türkçe yaması 108 TL ise ve bu yama açık kaynaklı değil ise bir zahmet ver. Makine diyerek kendinizi haklı göstermeyin madem yapay zeka makine diyorsunuz gidin kendiniz çevirin.

Hocam konuyu okursanız ben bedava olsun demedim bedava peynir fare kapanında olur ona sözüm yok zaten.

Saçmaladın şimdi nereye "bedava ekmek fare kapanında var"?

Zamanında içi metin dolu Skyrim, Fallout New Vegas, Witcher 3'ü baştan aşağı çeviren adamlar 1 kuruş talep etmedi, o zaman makine çeviri bile yoktu destek alsınlar tek tek elleriyle çevirdiler.

Anonymous çeviri de affedersin kıçına don alacak parası olmayıp yayıncılara donate atan keriz Z kuşağını "emek var emek!" diye sömürüyor. Bugün kadar çevirdikleri tüm oyunlarıdaki metinleri toplasan bir Skyrim etmez. Güldürmesinler insanı.

Hocam konuyu okursanız ben bedava olsun demedim bedava peynir fare kapanında olur ona sözüm yok zaten. 1 oyun 1 aya bitiyor, ben bütün oyunları alamam. 1 oyun için 108.5 TL çok para. Bu sistem yanlış diye düşünüyorum o yüzden söylendim.
Hocam mesajımı okursanız bende mesajımın sonunda sizinle o konuda hemfikir olduğumu söyledim :)

Bu sana kalmış. Kusura bakma da döner olmuş 50-60 TL istediğin oyunun Türkçe yaması 108 TL ise ve bu yama açık kaynaklı değil ise bir zahmet ver. Makine diyerek kendinizi haklı göstermeyin madem yapay zeka makine diyorsunuz gidin kendiniz çevirin.

Dönerin 50-60 TL olması ile bunun arasında fark var. Birisi ihtiyaç birisi ise zevk. Sen zaten o oyuna parayı vermişsin, bir de yama için mi para vereceksin. 1 TL bile olsa işi bu ticarete döndürmek. Bak ben ücretsiz olsun demiyorum, ha olsun isterim o ayrı konu ama 100 TL aşırı absürt. 40 olsa hadi eyvallah.

Dönerin 50-60 TL olması ile bunun arasında fark var. Birisi ihtiyaç birisi ise zevk. Sen zaten o oyuna parayı vermişsin, bir de yama için mi para vereceksin. 1 TL bile olsa işi bu ticarete döndürmek. Bak ben ücretsiz olsun demiyorum, ha olsun isterim o ayrı konu ama 100 TL aşırı absürt. 40 olsa hadi eyvallah.
çok güzel konuşuyorsun ama eksik konuşuyorsun dost. dediğin gibi sen zaten o oyuna parayı veriyorsun, bir de yama için mi para vereceksin? burada sitem anonymous çeviri'ye değil , direkt olarak oyun firmalarına olmalı. SONY mesela Spider-Man 1 ve 2 'nin çevirisini niye yapmadı? Diğer bütün exclusiveler türkçeyse?

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı