Anonymous Çeviri yamasında virüs mü var?

Kaspersky tavsiye eder misiniz hocam ? Eğer satın alıp kurulumunu yaparsak Defender devre dışı kalıp sadece kaspersky mı çalışmaya devam ediyor ?
Avira alabilirsiniz, ilk yıl 1 dolar şu an.

Kaspersky Internet security yeterli olur mu arkadaşlar yoksa Total Security daha mı iyi ?
Internet Security yeterli. Avira'yı da değerlendirin ama dediğim gibi hocam. Çok kaliteli ve gofret parasına.

Defender kendim kaldırmama veya devre dışı bırakmama gerek var mı arkadaşlar? Direk satın aldığım antivirüsü yüklemem yeterli mi?

Defender kendim kaldırmama veya devre dışı bırakmama gerek var mı arkadaşlar? Direk satın aldığım antivirüsü yüklemem yeterli mi?
Gerek yok, otomatik devreye girecek yenisi.

Merhabalar, yamalarımızdaki çeşitli şifreleme ve korumalardan dolayı bu tarz false-positive uyarıları zaman zaman alabilirsiniz. Bu konu ile ilgili Discord sunucumuzdan da erişebileceğiniz şu açıklamamız bulunuyor;

Soru: Yamalarınız bazılarında virüs uyarısı alıyorum. Bu nedir tam olarak?
Cevap: Özellikle Windows Defender tarafında yapay zeka destekli virüs taramalarında oldukça büyük oranda "false positive" tanımlamalar yapılabiliyor. Konuyla alakalı bu link üzerinden detaylı araştırma yapabilirsiniz. Kısaca:
Windows Defender tehditleri tespit etmede kimi zaman makine öğrenmesinden yararlanır. Tespit kimliğinin sonu "ML" ile bitiyorsa makine öğrenmesiyle saptadığını ifade eder. ML tespitlerinde false positive (yanlış saptama) olasılığı yüksektir -bilhassa Defender'dan bahsediyorsak. Tespit doğrudan bir insan kararı olmadığından bu tespitlere itibar edilmez. Genelde uygulama sertifikasızsa Defender Wacatac.ml kimliğini yapıştırır.

Yamalarımızda aldığınız virüs uyarılarının çözümüne ve teknik desteğe de yine Discord sunucumuz üzerinden erişebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı