Antalya’da Uçak Düştü

Makaleler
7
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Profil Kapağı
1522248089
Maalesef arkadaşlar bugün Antalya’da bir eğitim uçağı düştü. Zaten sorunlu olan TC-KIM uçağı düştü. Bu lanet uçak bir kaç kere de motor arızasından tarlaya inmişti. Ayrıca haber çekimi sırasında arabaya çarpan meşhur uçak da buydu.

Daha üzücü olanı maalesef arkadaşım Pilot Serkan Dilci bu kazada vefat etmiştir. Kendisi ile akademide de beraberdik sonrasında da. Çok sevdiğim bir dostumu ve kanat arkadaşımı kaybettim maalesef. Kendisine tanrıdan rahmet diliyorum. Mekanı uçmağ olsun. Ailesine de sabırlar diliyorum.

Vukuatlı uçak TC-KİM düştü

Ya arkadaş bu sorunlu uçakların bakımından, arıza kontrolünden. sahaya çıkarma yetkisinden kim sorumlu. Zaten vukuatlı uçaklar neden bir daha uçmaya çıkarılır. Bu kaza değil resmen cinayettir.
Sorumluluğu kim alacak, hadi aldı diyelim bu haberden sonra alsa ne olur almasa ne olur gerçi. Başınız sağ olsun kardeşim.

Ya arkadaş bu sorunlu uçakların bakımından, arıza kontrolünden. sahaya çıkarma yetkisinden kim sorumlu. Zaten vukuatlı uçaklar neden bir daha uçmaya çıkarılır. Bu kaza değil resmen cinayettir.
Sorumluluğu kim alacak, hadi aldı diyelim bu haberden sonra alsa ne olur almasa ne olur gerçi. Başınız sağ olsun kardeşim.
Başınız sağ olsun kardeşim.
Uçağın kullanımdan çekilmesi için heralde birinin hayatını kaybetmesi gerekiyordu, ne yazıktır ki tam ülkemize göre bir olay.
Eksik olmayın dostlar. Maalesef ülkemizde işleyen her iş gibi bu da birilerinin kayırması ile yürüryor resmen. SHGM’ye gerekli şikayetler başlamış ama neye yarar ki. Giden gitti. Ama bu uçak ile uçan herkes bilir zaten sorunlu olduğunu. Hatta şakalaşırdık binmeden hadi hakkını helal et diye. Resmen başımıza geldi.

Bilgilendirme için çok sağ ol kardeşim. Başın sağ olsun Serkan Dilci'ye Allah'tan Rahmet Ailesi ve Yakınlarına sabır ve baş sağlığı diliyorum.
İşte bakım ve kontroller vb. şeyler cidden çok önemli sonuçta sivil havacılık tarihinde de bunun bir çok örneği var. Uçaklar tabi tutulan testler dışında her koşul için test edilmeli bence DC-10'lar siparişlerini satmadan önce uzun uçuş testlerine tabi tutulsaydı belki de o kadar insan ölmeyecekti kargo kapısı deyip geçmemeli sonu hiç iyi bitmiyor ve o uçak yüzlerce yolcu taşıyor kazalar olup insanlar hayatını kaybettikten sonra farkına varılsa ne fayda.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı