Anti-Aliasing Ayarı Değişmiyor

Dragosh1397

Centipat
Oynadığım oyunlarda nedense diğer tüm grafik ayarlarını değiştirebiliyor iken, bazı oyunlarda Anti-Aliasing ayarı sabit duruyor ve değiştirilemez şekilde görüntüleniyor. Örneğin Apex Legends'ta bu ayar otomatik olarak TSAA olarak dururken, Anthem'de bu ayar HBAO olarak görüntüleniyor. Bunun belirli bir sebebi olduğunu ve çözülebileceğini düşünüyorum. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim. Örnek görüntü yüklemiş bulunmaktayım.

PC SİSTEMİM:

• Anakart: MSI B450M PRO-VDH Plus
  • İşlemci: AMD Ryzen 5 2600X 3.6 GHz
  • Ekran Kartı: MSI GeForce RTX2080 Ventus 8 GB GDDR6 256 Bit
  • RAM: Crucial 16 GB (2x8) Ballistix Sport LT Gray DDR4 3000MHz 1.35V
  • Hafıza: WD 500GB Blue SATA 3.0 SSD [+ Seagate 1TB 7200 RPM HDD]
  • Kasa: Xigmatek Venom X 650W

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    76,7 KB · Görüntüleme: 71
Adaptive supersampling kapatırsan, büyük ihtimalle ayarı değiştirebileceksin.

Screenshot (1).png

Ayrıca Texture streaming budget ayarını sınıra dayamayın. Diğer grafik ayarları içinde bellek miktarı gerekiyor. Bu ayarı bir ya da iki seçenek aşağı düşürün.

HBAO ışıklandırma ayarıdır, kenar yumuşatma ayarı ile alakası yoktur.

Screenshot (2).png

Son düzenleme:
Adaptive supersampling kapatırsan, büyük ihtimalle ayarı değiştirebileceksin.

Eki Görüntüle 441207

Ayrıca Texture streaming budget ayarını sınıra dayamayın. Diğer grafik ayarları içinde bellek miktarı gerekiyor. Bu ayarı bir ya da iki seçenek aşağı düşürün.

HBAO ışıklandırma ayarıdır, kenar yumuşatma ayarı ile alakası yoktur.

Eki Görüntüle 441208
Cevabınız için teşekkür ederim. Bu yöntemi deneyeceğim.
Cevabınız için teşekkür ederim. Bu yöntemi deneyeceğim.
Yazdıklarınızı denedim ancak bahsettiğim problem hala mevcut durumda, ayrıca oyun içerisinde gözle görülür bir grafik farkı da göremedim.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı