Anti-Virüs Karşılaştırması

Evet değerli arkadaşlar. Güvenliğe merakım olduğu için, bu yazıyı yazmayı çok istedim. Hemen başlayalım. İlk makalem olduğu için acemiyim. Zamanla gelişecek.

Karşılaştıracağım ürünler:

1-ESET
2-Kaspersky
3-Bitdefender
4-Avast
5-McAfee

1-ESET
• Veri tabanı çok geniş.
• Menüsü gayet kullanışlı.
• Diğer ürünlerin bulamadığı zararlıları çok kolay tespit edip yok ediyor. İnternet koruması mükemmel işliyor.
• Fakat aktif zararlıları temizleme konusunda pek başarılı bulmadım. Bunu da veri tabanı gelişmişliğine bağlı olarak affediyorum.
• Çok hızlı tarama yapıyor (Assembly dilinde yazılmış olmasından dolayı olsa gerek). 600.000 dosyayı 4 dakika gibi bir sürede tam taradı.

2-Kaspersky
• Menüsü bence geliştirilmeli. Aradığınızı kolayca bulamayabiliyorsunuz.
• Aktif zararlı temizleme konusunda üstüne yok.
• Total Security kullanırsanız VPN gibi ekstra özellikler sunuyor.
• 600.000 civarı dosyayı 14 dakikada taradı. Biraz yavaş buldum.
• İnternet zararlıları tespiti konusunda biraz geride.

3-Bitdefender
• Baştan söyleyeyim. Oyuncuysanız Bitdefender'a bulaşmayın.
• Fazla kaynak kullanıyor.
• Dosya kalkanı sayesinde daha önce hiç tespit edilmemiş bir şifreleme yazılımını kolayca durdurabiliyor.
• Menüsü sade.
• Tarama hızı gene 600.000 dosya için 9 dakika. Ortalama bir değer.
• Fiyatı biraz tuzlu. Ama buna kesinlikle değer.

4-Avast!
• Bilgisayarımı virüsten çok Anti Virüs yavaşlatsın istiyorsanız Avast tam size göre (!).
• Zararlı tespiti gayet iyi.
• Çok yük bindiriyor. Bu da sistemi yavaşlatıyor. Yavaşlattığı kadar da korumuyor.
• Kullanıcı deneyimlerini reklam için sattığı da ortaya çıkınca daha da popülaritesi azaldı.
• Kesinlikle tavsiye etmem. Çok daha iyi ürünler var.

5-McAfee
• 1 ay deneme sürümü kullandım ve gayet memnun kaldım.
• Menüsü şık ve kullanışlı.
• Zararlı tespiti gayet güzel.
• Alan pişman olmaz.
• Fiyatı da gayet uygun.

Sonuca gelirsek, Benim önerim ESET ve Kaspersky'dan yana olur. Gerçekten iyiler ve işlerini mükemmel derecede iyi yapıyorlar. Bugünlük benden bu kadar. İyi forumlar, güzel günler.

Halis muhlis Rus markasıdır.

1615671190568.png

Yeni konular

Geri
Yukarı