Antidepresan Kullanan Var mı?

Bu soru biraz kapsamlı olmuş aslında öncelikle ne sorun olduğunu bilmek gerekiyor ancak size şunu söyleyebilirim. 1 seneyi geçti kullanıyorum sorunun her ne ise geçmeyeceğini bil sadece azalacak bu azalma işinde %50 hap %50 senin elinde olan birşey, senin elinde derken basit bir anlatımla şöyle aktarayım; diyelim ki sen depresyondasın ve huzursuz ve mutsuz hissediyorsun. İnsanlar bunu anlayamamıştır ve çoğu da gırgıra alır, senin elinde olan şeyler şunlar.. Ya tüm gün eve kapatıp daha da ilerleteceksin kendi kendini yiyeceksin yada sosyalleşeceksin ne bileyim kendini iyi hissedeceğin şeyleri yapacaksın. Veya sorunun Cevabın olmayan sorular sormak olsun, yine iki seçeneğin var.. Ya soracaksın iyice dibine kadar ineceksin ama baştan biliyorsun cevabı yok bu durumda yine kendi kendini yemiş olacaksın yada sormayacaksın başka şeylerle ilgileneceksin aklını meşgul edeceksin.

Özetlemek gerekirse dostum, Düşünmemeyi seçemezsin ancak erteleyebilirsin hatta ömrünün sonuna dek biraz klasik olabilir ancak maalesef başka bir yolu olabileceğini sanmıyorum.

@Silinen üye İnsanlar artık hayatın yalnızca güzel tarafları yaşamak istiyorlar. Oysa hayatın içerisinde kötülük var, acı var, zorluk var, sinir ve stres de var. Hayat yalnız gülüp eğlenmekten ibaret değil. Ekmeğin yumuşak kısmını yeyip sert kısmını kenara atamazsın bir nevi.

Hepsini geçtim insanlar artık kendi hayatlarını başkaları ile kıyaslar oldu her dakika. Bunun için bile psikolojisi dağılan insanlar var piyasada. Oysa fakirlik de hayatın bir gerçeğidir. Bu gerçeği kabul edemeyip antidepresan kullanan insanlar bile var :)

@Silinen üye Bak yukarıdaki üyelerimizden biri çok güzel bir örnek vermiş sana. @AmbaSSadoR Eşini kaybetmiş, Allah öteki tarafta yar ve yardımcısı olsun. Ama bu hayatın sonu değil. Er ya da geç 2 kişiden biri sevdiğini kaybetmenin derin acısını yaşayacak. Olaya bir de öteki taraftan bakıp "Sevdiği kişi o acıyı yaşamadığı için bile" mutlu olmayı bilmek gerekiyor hayatta.

Yani abuk subuk nedenlerler antidepresana başlama. Antidepresanlık bir durumun olsa senden önce çevren bu durumu iletirdi sana :)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı