Antidepresan kullanmış olan var mı?

5 yıllık tedavi geçmişim var ve hala kullanıyorum. Sakinleştirici ilaç falan kullandım. Süper kafa yapıyor.🥴

Hayır. Daha çok depresyon için kullanılıyor.
Sakinleştirici etkisi var bence bipolar kişilerde manide verilmeli. Beni bipolar değildim fakat ailem doktoru manipüle ettiler. Aileler 10 yaşında çocuğa gene ilaç verilemesi taraftarılar.

@SuiCast manik atak geçirdin mi hiç?

Hayır, çatışmaya girdim diyelim. Adli psikolog 15 yaşımda vb. Doktorlar herkese ilaç satmaya çalışıyorlar. Antipsikotik risperdal 3 mg Sakinleştirici niyetine verdiler bir süre. Kafa ilaçla güzel olunca aile-m çayıma, kahveme gizlice katmaya başladılar. Tüm sorunum aile-m ve ilaçlar ile. Onlardan uzaksam oldukça iyi oluyorum. İlaç kullanmıyorum zaten. Ergenlikte ilaç kullanırsan memelerin büyüyor.
3-4 ay sonra pipin kalkmıyor. Tüm ilaçlar farklı bir hormonal bozukluğa sebep oluyor. Dikkat dağınıklığı hapları yüzünden hiçbir şey duymuyorum. Odaklandığım iş dışında dışarıdan hiçbir ses görüntü falan almıyorum. İş yerinden kovuldum bunun yüzünden. Adam bana işini bırak gel diyor. İşe odaklanırsam patronu duymuyorum. Dikkat dağınıklığı gençlerde olmaz. Yaşlılarda olur olursa.

Yakın çevrem bipolar olan 2 kişi tanıyorum. Genelde mani anlık olarak değil günlerce süren bir duygu durum bozukluğu. Mani geçirecek kadar dengesiz değilim. En fazla tek uçlu denmiş. Oda sanırım en kötü dönemimde. Bu hastalık olarak değil ilaç verilme sebebi olarak girilmiş. Major deprasyon deniyor diğer adıyla.

Türkiye'de ki gençlerin %80 bölümü Major depresif. Gelecek kaygısı bitmeyen bir sorun. Kaygı bozuk hepimizde. EQ puanım IQ puanımı geçti artık.

Geri
Yukarı