Antidepresan kullanılarak Astsubay olunabilir mi?

khamis1207

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, ben geçmişte uyku problemi çektiğim için 4 yıl önce lisede Gyrex adlı antidepresanı kullandım 5 ay boyunca. Şimdi askeriye için hazırlanıyorum size bir sorun olur mu? E-Nabızda tanı yok.

Hocam kirmizi recete ilac kullanmadiginiz surece sıkıntı yok. Ben concerta ve ritalin kullanıyorum kirmizi recete. Eger ilaclari 2-4 sene kullanmadiysaniz bu da olur ama ilaclar kirmizi recete ise. Sizinkiler yesil buyuk ihtimal sikinti olmaz.

Açıklama: Bu maddenin (D) diliminde tanımlananlar dışında kalan ve işlevselliği belirgin düzeyde etkilemeyeceği kanaatine varılan uyku bozuklukları.

Türk silahlı kuvvetleri sağlık yönetmeliği 6466.

Sorun olacağını zannetmiyorum.

Hocam kirmizi recete ilac kullanmadiginiz surece sıkıntı yok. Ben concerta ve ritalin kullanıyorum kirmizi recete. Eger ilaclari 2-4 sene kullanmadiysaniz bu da olur ama ilaclar kirmizi recete ise. Sizinkiler yesil buyuk ihtimal sikinti olmaz.
Hocam kırmızı değilde ya kesin bişey de bulmadım zaten geçmişte kullandım eliyolar diyolar ama

Açıklama: Bu maddenin (D) diliminde tanımlananlar dışında kalan ve işlevselliği belirgin düzeyde etkilemeyeceği kanaatine varılan uyku bozuklukları.

Türk silahlı kuvvetleri sağlık yönetmeliği madde 6466.

Sorun olacağını zannetmiyorum.
E nabizdan direk antidepresan olarak gözüküyor tanı yok. Bu sorun olacağını düşünüyorum yani

Psikolojik ilaçlar her şeye engel diye biliyorum. Bizim arkadaşın kardeşi psikoloğa gitti.(devlet psikoloğu) ileride siciline işlenmesin diye annesinin adını verdiler. Kadıncağız bir süre sonra ehliyet almak için kursa yazıldı. Kurs kabul etmedi daha önce psikolojik tedaviye gitmiş diye. Halbuki oğlu gitti. Bunu kanıtlayana kadar uğraştılar bayağı.

Hocam kırmızı değilde ya kesin bişey de bulmadım zaten geçmişte kullandım eliyolar diyolar ama

E nabizdan direk antidepresan olarak gözüküyor tanı yok. Bu sorun olacağını düşünüyorum yani
benim arkadasim concerta kullanmasindan 2 sene gecti polislige basvurdu sagliktan elenmedi

Psikolojik ilaçlar her şeye engel diye biliyorum. Bizim arkadaşın kardeşi psikoloğa gitti.(devlet psikoloğu) ileride siciline işlenmesin diye annesinin adını verdiler. Kadıncağız bir süre sonra ehliyet almak için kursa yazıldı. Kurs kabul etmedi daha önce psikolojik tedaviye gitmiş diye. Halbuki oğlu gitti. Bunu kanıtlayana kadar uğraştılar bayağı.
hocam bende ehliyet icin gittim buyutmeye gerek yok psikiyatriye gidiyorsunuz saglik belgesini ordan aliyorsunuz saglikocagi degil. 2 haftaya sinavlara girecegim

Polislikte zaten 2 yıla kadar sorun olmuyor ama askerlik öyle değil büyük ihtimalle elerler. Başka bir forumda tansiyonu 1 rakam daha yüksek attığı için elenenleri gördüm. Erbaşta belki sorun etmezler ama astsubay ve subaylıkta çok katı davranıyorlar sağlık konusunda.

Yeni konular

Geri
Yukarı