Borsacı olunabilir mi?

Şu uslubuna bir bakar mısın? Vizyonlu kardeşim benim en yakın arkadaşım 5 yıl ozelde hemde çok iyi yerde çalıştı bıraktı. O da inşaat mühendisi. Ben yukselmezsin demiyorum elbette yükseleceksin ama bu 10 yil mi sürer 15 yil mi bilemem. Yani onuda kanını emerek verecekler diyorum sana. Yani nefes aldirmiycaklar sana kafani işten kaldirmiycan. Ha şunu da söyleyeyim tabi torpilli degilsen bu dediklerim. Babanin amcanin veya herhangi birinin şirketinde çalışıyorsan o başka. Şimdi önce biraz tanımadığın insanlarla nasıl konuşacağını çalış. Önemli olan bu meslek değil boşver parayı öyle yada böyle kazanırsın. Vizyonlu kardeşim iyi günler umarim iyi yerlerde olursun.
Hocam sizin kafanıza bir ezilme veya kan emme mevzusu işlemiş. Şu anda çalıştığım işverenim bana gayet iyi davranıyor. İşte boş geçirdiğim günler için üzülüyorum. Hafta sonu tatilim var. Yemeğimi şirket karşılıyor. Sahada çalışacağım zaman altıma araç veriyor. Kullandığım bilgisayarımı bile şirket verirken ne istediğimi sordu. 3200 TL ile başladığım işimde 3. ayımda 3500, 4. ayımda ise 3800 TL maaşa yükseldim. Daha projelerden aldığım bonusları saymıyorum. Vizyon dediğimiz mevzu kişiden kişiye değişir. Ben şahsen şu andaki mesleğimi bırakıp memur olmam. Çünkü esnek çalışma saatlerim var ve şartlarım gayet iyi. Torpil dediğimiz mevzu işini iyi yapanlar için geçerli değil. Örneğin şu anki işverenim benim yerime başka birini işe almaz. Çünkü gayet yeterli performansım var. İşi bilmeyeni işe alıp zarar etme riskini göze alamaz. Ben de size iyi günler dilerim.

Yeni konular

Geri
Yukarı