Antivirüs açık olmasına rağmen bilgisayara virüs girdi

TellMeHow_ff

Centipat
Daha fazla  
Merhaba bilgisayarıma 1 hafta önce virüs girmişti McAfee ile tarattım 1 adet virüs buldu ve sildi silinmeden önce Chrome geçmişine girdiğimde uygunsuz sekmeler oluyordu. Neyse sonra 1 hafta sonra tekrar geçmişe baktım ve yine uygunsuz sitelere girildiğini öğrendim. Şimdi ise bilgisayarı sıfırladım Shift ve yeniden başlat ile bir sorun olur mu tekrar virüs gelmeye devam eder mi ve benim antivirüs her zaman açık nasıl giriyor bu virüs?

Son düzenleyen: Moderatör:
Virüsün kimlik adını paylaşır mısın? Win32/BilmemNe.FalanFilan tarzı bir şey olur genelde.

Hesabının güvenliğini kontrol eder misin? Mümkünse şifreni yenileyip giriş yapılmış tüm cihazlardan çıkış yap, iki adımlı doğrulamayı aç.

Chrome ayarlarından bildirimler kısmına ulaş ve bildirim izni verdiğin siteleri kontrol et. Bu özelliği hiç kullanmıyorsan hatta direkt kapat.

Virüsün kimlik adını paylaşır mısın? Win32/BilmemNe.FalanFilan tarzı bir şey olur genelde.

Hesabının güvenliğini kontrol eder misin? Mümkünse şifreni yenileyip giriş yapılmış tüm cihazlardan çıkış yap, iki adımlı doğrulamayı aç.

Chrome ayarlarından bildirimler kısmına ulaş ve bildirim izni verdiğin siteleri kontrol et. Bu özelliği hiç kullanmıyorsan hatta direkt kapat.
Nasıl kapatabilirim

Geri
Yukarı