Çözüldü Bilgisayara virüs girdi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

cille4654

Decapat
Daha fazla  
Herkese hayırlı akşamlar bundan yaklaşık 1 saat kadar önce APK bir program yükledim ancak içinde virüs barındırıyordu. Rastgele programlar indirdi hepsini sildim ve Windows'ta tam tarama yaptım. 1 saatlik tam taramanın sonucunda 1.5 milyon veri tarandı ancak bir virüs bulunamadı. Gerçi bende programlar ve özellikler ve başlat menüsüne basınca çıkan tüm virüslü uygulamaları kaldırdım ancak Görev Yöneticisi'nden başlangıca gelince daha önce görmediğim bazı program adları görüyorum. Muhtemelen virüsten arta kalanlar. Nasıl silebilirim? Güvenlik yazılımı önermeyiniz kullanmasını hiç beceremem.

resim_2023-11-23_214542032.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Pinaview'ı fark etmemişim. Trojandır kendisi. Pek bir görevi yok ama yine de kaldırın.

İlk yazınızdaki bir ayrıntıyı şimdi fark ediyorum. Adobe Acrobat bir virüs değil diyorsunuz bende kafa karışıklığı yaratan şey, daha önce başlangıç kısmında Adobe Acrobat'ı görmememdi. İndirdiğim dosyanın ardından fark ettim. Yine de virüs olmadığına emin misiniz? Pinaview i sildim ancak "program" ın virüs olmadığı kanaatine nasıl vardınız acaba?

@cille4654 kötü bir şey demedim, eğer bilgisayar kullanabiliyorsan Anti-Virüs de kullanabilirsin.

Haklı olabilirsiniz ancak bu konu o kadar beceriksiz olduğum bir konu ki virüsleri manuel silmeye alıştım artık. Birçoğunu sildim ama bu işaretlediklerimin C klasöründe bir yeri yok. Pinaview in dosyalarını bulup çöp kutusundan sildim ancak hala daha başlangıç kısmından gitmedi sanırım çöpleri kaldı.

Yardımcı olmaya çalışan herkese teşekkürler. Virüsleri hem manuel hem CCleaner kullanarak temizledim. 'program' adlı virüs hakkında konular açılmış ancak kimse bir çözüme ulaşamamış. CCleaner üzerinden baktığımda 'program' diye değil 'web companion' diye isimlendirildiğini gördüm. Başlangıç kısmındaki tüm programların yayıncıya sahip olduğunu ancak web companion un sahip olmadığını görüp şüphelendim ardından programı devreye aldığımda o olduğuna emin oldum ve CCleaner üzerinden sildim.
Herkese hayırlı akşamlar bundan yaklaşık 1 saat kadar önce APK bir program yükledim ancak içinde virüs barındırıyordu. Rastgele programlar indirdi hepsini sildim ve Windows'ta tam tarama yaptım. 1 saatlik tam taramanın sonucunda 1.5 milyon veri tarandı ancak bir virüs bulunamadı. Gerçi bende programlar ve özellikler ve başlat menüsüne basınca çıkan tüm virüslü uygulamaları kaldırdım ancak Görev Yöneticisi'nden başlangıca gelince daha önce görmediğim bazı program adları görüyorum. Muhtemelen virüsten arta kalanlar. Nasıl silebilirim? Güvenlik yazılımı önermeyiniz kullanmasını hiç beceremem.

Eki Görüntüle 2028143

Hocam güvenlik yazılımı kullanmayı beceremiyorsanız tek çare verilerinizi yedekleyip format atmak.

Eki Görüntüle 2028143

Win + r mrt yaz sonra tarat tek bu var Windows'ta.

Eki Görüntüle 2028143

Windows 11'de değilsiniz, APK yükleyemezsiniz. Rastgele programlar derken? Adobe Acrobat bir malware değil, program yazana sağ tıklayıp dosya konumuna gidin ve ekran görüntüsü paylaşın.

Kullanmasını bilmiyosanız ozaman boşverin kalsın virüsler öyle iş mi olur?

CCleaner kullansam iş görür mü? Hatırladığım kadarı ile virüs temizleme özelliğide vardı. Tek kullanabildiğim bakım programı o? Bu arada başlangıç menüsündeki programlara nasıl ulaşabilirim? Programlar ve özellikler kısmında olduğu gibi manuel temizlemeyi deneyebilirim.

Kullanmasını bilmiyosanız o zaman boş verin kalsın virüsler öyle iş mi olur?

En son denediğim de daha işin içinden çıkılmaz bir manzara olmuştu. Başka bir yol var mı diye soruyorum kısaca. Yoksa son iş illa yapmak durumundayım.

Windows 11'de değilsiniz, APK yükleyemezsiniz. Rastgele programlar derken? Adobe Acrobat bir malware değil, program yazana sağ tıklayıp dosya konumuna gidin ve ekran görüntüsü paylaşın.

Dosya konumu boş daha doğrusu butonu kapalı.

Artı -1 Eksi

Yeni konular

Geri
Yukarı