Antivirüs önerisi

Comodo bilinmeyen virüsleri engellemiyor. Bilinmeyen her türlü çalıştırılabilir dosyayı sanal ortama alıyor. Bunun eksi taraflarını, ortalama bir kullanıcı için pratik olmadığını anlattım. WannaCry gibi sıfır gün tehditlerini engelleme konusunda inovatif bir ürünmüş gibi lanse etmişsin fakat default deny herhangi bir çözümle de aynı miktarda korumayı elde edebilirdin.

Senden kanıt istediğim mesajıma karşılık böyle bir cevap vermenden antivirüsler hakkında tek bir şey bilmediğini anlayabiliyorum. Kaspersky'nin sıfır günlere karşı olan koruması hayli hayli daha iyidir, gerek KSN gerek de davranışsal kalkanı sayesinde. Saçma sapan konuşup milleti yanlış bilgilendireceğine vaktini biraz öğrenmeye harca.

YouTube ve bağımsız test şirketlerinde doluyla yapılmış test var. Al buradan da bak. Vereceğin tek kaynağın oturma organın olmasın.

Eğer para harcamak istiyorsanız dünyaya genetik atıklar getirebilirsiniz. Kaspersky'a para vermeye gerek yok. W3Techs'e göre SSL sertifikasında 1 numara olan Comodo ile enternet kablosunun anasını ağlatan Kaspersky'ı karşılaştırmak Comodo'ya hakarettir. Comodo Auto contaiment teklonojisi ile birçok tanınmayan virüsü engeller tabii ki hips konusunda bilinçsiz kullanıcılar için iyi bir şey değil zaten default olarak kapalı gelir. Kaspersky kullanıyorsunuz. 0 asıl en iyi özellik Auto contaiment teklonojisi bilinmeyen tanınmayan uygulamları sanal ortamda otomatik olarak çalıştırıyor ve manuel olarak da güvenmediğiniz bir uygulamayı sanal ortamda çalıştırabiliyorsunuz yani kendi beyninizle kendi güvenliğinizi sağlıyorsunuz ve böylece korunmuş olursunuz. Ama yine de Kaspersky kullanabilirsiniz tabii ki. Ha bu arada illa cebimden bir şey çıksın istiyorsanız Emsisoft var bakın derim.

Son düzenleyen: Moderatör:
@Havuz Korkmaz İlk hesaba n'oldu, iki oldu üyelik tarihi bugün olan hesaplar açılıp bana mesaj yazılıyor 🤣

Vallahi beynin olsa şimdiye anlardın diyorum o yüzden uzatmayacağım. Auto-Containment'in neden iyi bir çözüm olmadığını iki kere açıkladım. Abuk sabuk şeyler üzerinden Comodo kullanan insana Comodo'nun üstünlüğünü anlatmaya çalışıyorsun, halbuki pek de bir şey bilmediğin ortada. Daha fazla sıvama, git yabancı forumlara orada dillendir bunları. Burada bu zekayla harcanıyorsun.

Var evet. Kaspersky yeni çıkan malvarelere konusunda Comodo'dan daha iyi olamaz çünkü Comodo bahsi geçen programı sanal ortamda bile test edebilir ama Kaspersky interneti sömürmekle yetinir. Comodo'yu biraz araştırsanız anlarsınız ne kadar sağlam bir yazılım olduğunu veritabanı kullanmadan bilinmeyen virüsleri anında engellediğini wannaCry virüsünü ilk çıktığı günden oto contaiment teklonojisi ile engelleyen tek yazılımdı. Ama yine de para verip "gelişmiş" gibi gözüken, arayüzü ile Kaspersky'i kullanmaya devam edebilirsiniz. Bu arada siz de kaynağınzı gösterir misiniz ama yanakları aralayın yüzümüz güneş görsün :D

Karşı tarafın lafını üstü kapalı söylemekten başka vasfınız yok sanırım :d eğer para harcamak istiyorsanız dünyaya genetik atıklar getirebilirsiniz Kaspersky'a para vermeye gerek yok. W3Techs'e göre SSL sertifikasında 1 numara olan Comodo ile enternet kablosunun anasını ağlatan Kaspersky'ı karşılaştırmak Comodo'ya hakarettir. Comodo Auto contaiment teklonojisi ile birçok tanınmayan virüsü engeller tabi ki hips konusunda bilinçsiz kullanıcılar için iyi bir şey değil zaten default olarak kapalı gelir ama bunun için 90 IQ'dan az olması lazım zekanızın sanırım o yüzden Kaspersky kullanıyorsunuz. 0 asıl en iyi özellik Auto contaiment teklonojisi bilinmeyen tanınmayan uygulamları sanal ortamda otomatik olarak çalıştırıyor ve manuel olarak da güvenmediğiniz bir uygulamayı sanal ortamda çalıştırabiliyorsunuz yani kendi beyninizle kendi güvenliğinizi sağlıyorsunuz ve böylece korunmuş olursunuz. Ama yine de Kaspersky kullanabilirsiniz tabii ki ben de size bakıp sigara yakarım :D. Ha bu arada illa cebimden bir şey çıksın istiyorsanız Emsisoft var bakın derim.
İkisi de yeni hesap, ikisi de kayıt olur olmaz bu konuya girip, üstüne üstlük ikisinin de ilk mesajı @acv 'a sallamak olmuş. Bir insan çoklu hesap kullandığını bu kadar belli edebilir sanırım.

Şöyle açıklayayayım.

Screenshot_1.png

Ekran görüntüsünü almadan önce purge ve lookup işlemini gerçekleştirdim. Şu ekran, bu zamana kadar gördüğüm en temiz halinde duruyor. Genelde 20'li sayılarda dolaşır. 7-Zip dahil bazı tanınır uygulamaların bile uzun bir süre boyunca Comodo güvenilir uygulamalar veritabanına eklenmediğine şahit oldum. Özellikle program kurulum ve otomatik güncelleme esnasında, Comodo'nun bir dosyayı otomatik olarak sanal ortama alması isteyeceğiniz en son şey olur. Bundandır ki proactive önayarını seçmediğiniz sürece varsayılan ayarlarda bilinmeyen uygulamaların tamamı otomatik olarak sanal ortama alınmaz. Buraya gelip bilgi sahibi olmadığı konularda fikir sahibi olan cahillerin düşünmediği şeyler bunlar.

W3Techs'e göre SSL sertifikasında 1 numara olan Comodo ile enternet kablosunun anasını ağlatan Kaspersky'ı karşılaştırmak Comodo'ya hakarettir.

Konudan alakasız olarak belirtmek isterim ki SSL sertifikasının çok olması bir antivirüsü diğerinden daha iyi yapan bir şey değil. SSL dağıtımcısı güvenli iletişim için anahtar şifreleme yöntemlerindeki kapalı anahtarı dağıtan "güvenilir" kurumlar oluyor. Yani antivirüs konusundan tamamen bağımsız bir olay.

Şöyle açıklayayayım.

Eki Görüntüle 686806

Ekran görüntüsünü almadan önce purge ve lookup işlemini gerçekleştirdim. Şu ekran, bu zamana kadar gördüğüm en temiz halinde duruyor. Genelde 20'li sayılarda dolaşır. 7-Zip dahil bazı tanınır uygulamaların bile uzun bir süre boyunca Comodo güvenilir uygulamalar veritabanına eklenmediğine şahit oldum. Özellikle program kurulum ve otomatik güncelleme esnasında, Comodo'nun bir dosyayı otomatik olarak sanal ortama alması isteyeceğiniz en son şey olur. Bundandır ki proactive önayarını seçmediğiniz sürece varsayılan ayarlarda bilinmeyen uygulamaların tamamı otomatik olarak sanal ortama alınmaz. Buraya gelip bilgi sahibi olmadığı konularda fikir sahibi olan cahillerin düşünmediği şeyler bunlar.
Orada 7Zip'i Değil içindeki bir dosyayi tanınmayan olarak algılamiş. Ve güvenilir uygulamalara alabilirsiniz. Bu program otomatik kullanılmamali. Tabiri caizse her şey manuel yapılmalı bu programda.

Son düzenleme:
Orada 7Zip'i Değil içindeki bir dosyayi tanınmayan olarak algılamiş. Ve güvenilir uygulamalara alabilirsiniz.
Evet, onun farkındayım. Kastettiğim dosya ekran görüntüsünde gözüken değildi. 7zG.exe ve 7zFM.exe çalıştırılabilir dosyaları bir süre öncesine kadar bu listedeydi.

Yeni konular

Geri
Yukarı