Antivirüs program önerisi

TORMEN

Decapat
Yer
Samsun
Daha fazla  
Meslek
Reklam
Merhaba yeni bir PC topladım Windows 10 Pro.
Bu PC'ye hard disk takacağım 2 adet lakin bunlarda virüs olduğundan çok eminim.
Windows Defender bana yeterli gelir mi? Onunla virüs taraması yapsam.
Virüslerin tamamen temizlenmesi benim için önemli. Eğer gerekli ise ücretli programda alabilirim.
Hard disk dosyalarımın kesinlikle silinmemesi lazım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Virüslerin tamamen temizlenmesi benim için önemli. Eğer gerekli ise ücretli programda alabilirim.

Kaskpersky ve Malwarebytes ile tarama yapın.

Windows Defender yeterli kadar güçlü koruma sağlamaz ve hantal çalışıyor.

Bu antivirüslerden bir tanesini kullanabilirsiniz:

Hafif ve bilinçli kullanıcı için:

Tarama için:

Güvenlik duvarı için, Comodo firewall iyidir.

1-Wİndows Defender ortalama bir kullanıcı için yeterlidir.
2-Karspersky / Eset / Bitdefender (Evimdeki bilgisayarlarımda bunu kullanıyorum) / Symantec (Ofisimde bunu kullanıyorum) iyidir.

Ben ücretli Norton ile 3. seneme girdim. Firewall olsun anlık koruma olsun web sitelerini gezinirken bile her türlü dolandırıcılık ve virüs konularında koruduğuna şahit oldum. Çok ağır değil ve kullanması kolay. Biraz da ayarlarını inceleyip kendine adapte ettiğinde gereksiz rahatsız edici hiç bir müdahalede veya tacizde de bulunmuyor.

Fiyatı da bence yıllık ücret olarak çok iyi.

Depolama birimi arıza yaparsa eğer bütün dosyalar silinir kaçarı yok gibi ama var. Microsoft Onedrive yedeklemesi için aylık ödemeyle ek gb satın alarak baya büyük boyutlu dosyaları bulutta depolamak mümkün. Ayrıca sistem sıfırlaması v.s. yapıldığında bulta yedeklenen dosyalar otomatik olarak depolama diskine yeniden iniyor ve yav ben ne yüklemiştim bilgisayara diye uğraşmıyorsun. Aynı şekilde sıfırlamadn önceki masaüstü düzeni de sıfırladıktan sonra aynı şekilde kalıyor.

Antivirğs olarak en az kaynak harcayan ve en iyi denilen 3 program var Eset, Kaspersky, Norton ben 2 senedir Kaspersky kullanıyorum baya iyi onu öneririm fakat diğer ikisini bilmiyorum ama baya iyi diye öneriliyor diğer ikisi de.
McAfee önerimdir.
McAfee workstation siatemler ve iş, ofis, sunucu odaklı kullanımlar için uygun. Yine de iyi koruma sağlıyor mu sağlıyor fakat bir programın internet erişimi ayarını yanlışlıkla kapatınca o programa girdiğinde çevrimdışı kalıyorsun ve McAfee programına girip istisnalara falan eklemen gerekiyor yani kişisel kullanım için pek de uygun değil bence.

Yeni konular

Geri
Yukarı