Antivirüs programı kullanmalı mıyız?

Kullanıyor musunuz?

• Oy verenlerin toplamı
    34
Değişir. Önemli kişiyseniz oltalama mailleri alacağınızı düşünüyorsanız veya çok bilgili olmadığınızı düşünüyorsanız antivirüs gerekli. Ama sadece oyun oynayıp haber bakıp çıkıyor az çok anlıyorum diyorsanız gerekli değil.

Değişir. Önemli kişiyseniz oltalama mailleri alacağınızı düşünüyorsanız veya çok bilgili olmadığınızı düşünüyorsanız antivirüs gerekli. Ama sadece oyun oynayıp haber bakıp çıkıyor az çok anlıyorum diyorsanız gerekli değil.
Kaspersky'ı en düşük koruma derecesinde kullanabilir veya hafif bir antivirüs kullanılabilir.Ben hiç istemiyorum derseniz Windows Defender yeterlidir:kıkırda:.

Kaspersky Free kullanman senin yararına olacaktır, eğer dikkatli ve bilgiliysen.
Onun haricinde Kaspersky Internet Security sana tam koruma sağlayacaktır. Özellikle DoS attack, Zero-Day Exploit, Ransomware'ler, Güvenlik açıkları ve sitelerin bilgisayarına yerleştirmiş olduğu miner, coin gibi zararlı enjekteleri senin bilgisayarına yerleştirmesin diye. Miner ve Coin virüsleri firewall'i geçtiği için diğer virüslerin rahatlıkla firewall'i sızmasına sebebiyet olacaktır. Eğer trojan var ise aynı şekilde ağdan zararlı enjekteler yükleyebilir bilgisayarlarına.

Şu klişe laftan kurtulun.
"Düzgün sitelere giriyorsan bir şey olmaz." Böyle bir şey söz konusu değildir, herkes bir iki kere illa ki zararlı sitelere girer. "Güvenli Değil" ibaresine aldırış etmez. Normalde yapması gereken o ibareyi gördükten sonra siteyi terk etmektir ancak bunun farkında olmaz. Ayrıca DoS attack gibi saldırılarıda unutmayalım :) (Güvenli ibaresi bulunan bazı sitelerde de güvenlik açığı gibi sorunların bulunduğunu unutmayalım.)

Mail'e gelen son derece sosyal mühendislik bilgisine sahip olan insanlar senin yanlışlıkla tıklamanı sağlayabilir. Tıkladığınız anda ne mi olur? Eğer o crypt türünün Decrypt türüne sahip değilseniz bilgisayarınıza elvada diyebilirsiniz. Bu dediğim olay Zero-Day Exploit, yani her gün kendini yineleyen farklı türdeki crypt ve exploitlerdir.

Ayrıca 2 tane Anti-Virüs programı kullanılmaz konu sahibi, sonra anti virüslere laf atmayın.

Neden kullanılmaz?

Büyük ihtimal kullandığı Anti Virüsler Real Time Protection (Gerçek Zamanlı Koruma) özelliğine sahip. Bu gerçek zamanlı koruma dediğimiz şeyin içerisinde Firewall, Ağ Bağlantıları, İzin verilen uygulamalar, Ransomware Improvement vb. bir çok özellik mevcut.

Aynı zamanda kullandığı diğer Anti-Virüs'de de özellikle Firewall özelliği mevcut olduğu için bu iki Anti-Virüs'ün kararları sistemi yanıltır ve false positive, sistem dosyalarının silinmesi, sistem dosyalarının işlevinin mutasyona (false positive) uğrayıp sistemin vereceği kararların yanlış olması da diğer sistem dosyalarının işlevinin değiştirip tüm her şeyin çöp olmasını sağlayacaktır.

Ayrıca, Windows Defender= Shitwall

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı