Aktif antivirüs kullanmalı mıyım?

Önerim yani internette dikkatli olun indirdiğiniz dosyalara dikkat edeyim girdiğiniz sitelere dikkat edin ama ne olur ne olmaz şimdi zararlı falan yersiniz bence sisteminizde 1 antivirüs bulunsun gerçek zamanlı koruması olan benim önerim Kaspersky, Malwarebytes, AVG kullanmanız Avast ve 360 Total gibi antivirüs yazılımlarını önermiyorum önerim paranız varsa Malwarebytes lisansı satın almanız Malwarebytes iyi bir av fakat param yok diyorsanız Kaspersky veya AVG kullanabilirsiniz.
Benim bildiğim Malwarebytes kötü diğer antivirüslere kıyasla.

Yara kurallarını biliyor musun? Siber güvenlikçiyim ben. Ayrıca arkadaşım mrs major yapımcısını tanıyor (elektro Berkay) üstüne üstelik yaptığı virüs 63 bin izlenme aldı.

Hocam bir işde uğraşıyorsanız ve önemli bilgileriniz var ise cihazınızda bence kesinlikle bir av kullanın.

Hocam bence yanlış biliyorsunuz oldukça iyi bir av kaç tane zararlı yakaladı benim bilgisayarımda Kaspersky'in yakalayamadığı fakat yine de sizin tercihiniz ben karışmam ama Comodo kullanmanızı tavsiye etmem çok kaliteli bulmuyorum.

Kullanacaksanız Kaspersky kullanabilirsiniz ama sistemi iyi kullanıyorsanız her şeyi gözünüz kapalı indirmiyorsanız Windows Defender gayet yeterli olacaktır :)

Kullanacaksanız Kaspersky kullanabilirsiniz ama sistemi iyi kullanıyorsanız her şeyi gözünüz kapalı indirmiyorsanız Windows Defender gayet yeterli olacaktır :)

Windows Defender kullandığım süre içindeki en kötü av idi bence Kaspersky daha iyi ama yine de sizin görüşünüz.

Windows Defender kullandığım süre içindeki en kötü av idi bence Kaspersky daha iyi ama yine de sizin görüşünüz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
En kötü AV bu.

Arkadaşım projesi Clamav'nin topluluk sekmesinde. Ben ise değilim fakat yine de bilgi düzeyim onunla aynı sayılır. Bir de clamav sunucusunda özel rolu var.

Hocam bence siz gerçek zamanlı koruma sunan bir av kullanın sizin için daha yararlı olacaktır.

AVG antivirüs Free indirme link (Windows 7 ve üstü sistemleride destekliyor): AVG Free Antivirus İndir | Virüsten Korunma Yazılımı

Kaspersky (ücretli) :Ev ve İşletmeler İçin Kaspersky Siber Güvenlik Çözümleri | Kaspersky | Kaspersky

Malwarebytes (ücretli) :Cyber Security Software and Anti-Malware | Malwarebytes

Hepsi güvenli linkdir ayrıca size AVG antivirüs için ayar vereyim bu ayar sayesinde sadece 10 MB RAM yiyor AVG (AVG kurulumu yaparken ilk önce kurulumda özelleştir tıklayın ve oradan sadece dosya kalkanı tikini açık bırakın öbürlerini kapatın sisteminiz iyi ise davranış kalkanı ve fidye korumasını da açabilirsiniz.
Ardından bitti artık hafif 10 MB RAM yiyen diski yormayan AVG hazır!)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
en kötü av bu.

Ho hocam bunun av olduğundan emin misiniz? Virüse benziyor.

Hocam bence siz gerçek zamanlı koruma sunan bir av kullanın sizin için daha yararlı olacaktır.

AVG antivirüs Free indirme link (Windows 7 ve üstü sistemleride destekliyor): AVG Free Antivirus İndir | Virüsten Korunma Yazılımı

Kaspersky (ücretli) :Ev ve İşletmeler İçin Kaspersky Siber Güvenlik Çözümleri | Kaspersky | Kaspersky

Hepsi güvenli linkdir ayrıca size AVG antivirüs için ayar vereyim bu ayar sayesinde sadece 10 MB RAM yiyor AVG (AVG kurulumu yaparken ilk önce kurulumda özelleştir tıklayın ve oradan sadece dosya kalkanı tikini açık bırakın öbürlerini kapatın sisteminiz iyi ise davranış kalkanı ve fidye korumasını da açabilirsiniz.

Comodo Antivirüs bence daha iyi seçenek çünkü bilinmeyen bütün dosyaları sanal alana alıyor. Fakat Kaspersky tespit oranı olarak en iyisi şu anda.

Antivirüs demek pek doğru olmaz ama virüs buluyor fakat nadiren.

Comodo antivirüs bence daha iyi seçenek çünkü bilinmeyen bütün dosyaları sanal alana alıyor. Fakat Kaspersky tespit oranı olarak en iyisi şu anda.

Hocam hiç kullanmadım Comodo yani mobilde iyi idi ama PC'yi bilmiyorum tabii ki de son karar sizin istediğiniz av yi kullanabilirsiniz BitDefender'da bunlara dahil.

Hocam hiç kullanmadım Comodo yani mobilde iyi idi ama PC'yi bilmiyorum tabii ki de son karar sizin istediğiniz av yi kullanabilirsiniz BitDefender'da bunlara dahil.
Bitdefender JITechSolutions videosunda şu virüsü kapmıştı
gerçi Kaspersky'de felaket sonuç vermişti bir videosunda. Objektif olmak zor hangi antivirüs daha iyi diye.

Birde benden mi kaynaklı bilmiyorum sürekli karşıma tesadüfen phishing veya virüslü site geliyor. Sürekli veri tabanına koyuyorum bunları. Yapımcısı aynı ama.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı