Antivirüs programı önerisi ücretli/ücretsiz

roguish

Hectopat
Dostlar selam. Bilgisayara bir tane antivirüs programı kurmak istiyorum fakat bir türlü kara veremedim. Açıkçası saçma sapan şeyleri virüs olarak algılayıp saçma sapan sorunlara neden olan türden bir şey istemiyorum. Önerilerinizi bekliyorum, şimdiden teşekkürler.

ESET pahalı, diğerlerine göre bir tık zayıf ama sıfır yanlış alarm bence ESET alın Kaspersky ise Free de de ücretli de de gayet iyi ama yanlış alarm olarak ESET birinci ikisi de çok güzel.

Hocam nedenlerini de belirtebilir misiniz ? Diğerlerinden farkları nedir ?
Ben yapılan ve paylaşılan testlere göre yorum yaptım. ESET ev kullanıcıları için gereğinden fazla iyi durumda, ayrıca en az kaynağı da o kullanıyor. Ücretlide Kaspersky önermememin en büyük sebebi bazen virüs temizlerken sürücüleri de kaldırıyor bu sefer kritik bir sürücüyü kaldırdıysa format atmak zorunda kalıyorsunuz ki bununla alakalı forumda yüzlerce konu var. Aynı durum Free sürümü için de geçerli ancak Free olarak Kaspersky'dan iyisini bulmanız imkansız, Kaspersky Free sürümde aynı koruma hizmetini yine veriyor ancak ek modülleri olmuyor. Para verecekseniz ESET'e verin derim, hem kaynak kullanımı hem koruma açısından çok başarılı bir ürün ayrıca son testlerde Kaspersky ve Bitdefender'ın önüne geçiyor.

Geri
Yukarı