Antivirüs Programı Önerisi

Tam güvenlik için İnternet Security seçmeniz gerekir. Daha ağır ama daha kapsamlı güvenlik sağlar.

Total Security gereksiz sanırım? Bir de dediğim gibi uzun süre kullanmıyacağım sadece sistemde virüs var mı yokmu onun için komple sistemi tarayıp sileceğim o kadar. Dediğiniz gibi İnternet Security indiriyorum.

Total Security gereksiz sanırım? Bir de dediğim gibi uzun süre kullanmıyacağım sadece sistemde virüs var mı yokmu onun için komple sistemi tarayıp sileceğim o kadar. Dediğiniz gibi İnternet Security indiriyorum.
Ekstra olarak gelişmiş ebeveyn denetimleri gibi bir özellik var sanırım. Daha kapsamlı koruma sağladığı belli ama İnternet Security yeterli olacaktır.

Özellikleri karşılaştırmak için Kaspersky Internet Security – çoklu cihaz 2020 | Internet Koruması | Kaspersky ve Kaspersky Total Security 2020 | PC, Mac ve Android Koruması | Kaspersky linklerine bakabilirsiniz.

Sadece tarama için hepsi aynı veritabanına sahip.

Bazı programlar bazı virüsleri yakalamıyor bu yüzden öneri istemiştim.

Ekstra olarak gelişmiş ebeveyn denetimleri gibi bir özellik var sanırım. Daha kapsamlı koruma sağladığı belli ama İnternet Security yeterli olacaktır.

Özellikleri karşılaştırmak için Kaspersky Internet Security – çoklu cihaz 2020 | Internet Koruması | Kaspersky ve Kaspersky Total Security 2020 | PC, Mac ve Android Koruması | Kaspersky linklerine bakabilirsiniz.

Hocam mesela kaspersky ile tarama yaptıktan sonra bir de bu malware,solucan vs gibi virüsler oluyor onun içinde önerdiğiniz bir program var mı? Ben genelde Emsisoft Emergency Kit kullanıyorum ama bilemedim çoğu kişi yeterli değil demişlerdi.

Emsisoft Emergency Kit gayet yeterlidir zararlıları bulmada.

Antivirüs genel bir terimdir, virüsleri buluyor ama malwareleri bulamıyor diye bir şey yok. Anti-Malwarelere göre daha gelişmişlerdir ayrıca.

Anti-Malware ürünlerinin fazla olmasının sebebi ise artık eskisi kadar virüs kodlanmadığı, yazılmadığı için.
Anti-Malware ürünleri genellikle günlük tarama için kullanıldıklarından, çoğu Anti-Malware ürünü RTP yani yeterli gerçek zamanlı koruma sağlayamaz.
O yüzden antivirüs kullanmanız önerilir.

Soruna gelecek olursak, Emsisoft yeterli olacak. Daha fazlasına ihtiyaç yok. Kaspersky ise zaten tüm zararlı türlerini buluyor, Anti-Malwarelerden kat ve kat etkili çünkü antivirüs ürünüdür. Bu bilgileri kim verdiyse onu dinlememeni öneririm. :)

Bir kaç saniye önce alındı.

Dosya Ekleri

• Screenshot_4.png
    Screenshot_4.png
    2,5 KB · Görüntüleme: 34
Emsisoft Emergency Kit gayet yeterlidir zararlıları bulmada.

Antivirüs genel bir terimdir, virüsleri buluyor ama malwareleri bulamıyor diye bir şey yok. Anti-Malwarelere göre daha gelişmişlerdir ayrıca.

Anti-Malware ürünlerinin fazla olmasının sebebi ise artık eskisi kadar virüs kodlanmadığı, yazılmadığı için.
Anti-Malware ürünleri genellikle günlük tarama için kullanıldıklarından, çoğu Anti-Malware ürünü RTP yani yeterli gerçek zamanlı koruma sağlayamaz.
O yüzden antivirüs kullanmanız önerilir.

Soruna gelecek olursak, Emsisoft yeterli olacak. Daha fazlasına ihtiyaç yok. Kaspersky ise zaten tüm zararlı türlerini buluyor, Anti-Malwarelerden kat ve kat etkili çünkü antivirüs ürünüdür. Bu bilgileri kim verdiyse onu dinlememeni öneririm. :)

Şuan kaspersky ile tarama yapıyorum daha bir şey bulmadı bakalım bitmesini bekliyorum.

Bazı programlar bazı virüsleri yakalamıyor bu yüzden öneri istemiştim.

Hocam mesela kaspersky ile tarama yaptıktan sonra bir de bu malware,solucan vs gibi virüsler oluyor onun içinde önerdiğiniz bir program var mı? Ben genelde Emsisoft Emergency Kit kullanıyorum ama bilemedim çoğu kişi yeterli değil demişlerdi.
İyi program bakımından bana pek sormayın çünkü güvenlikten çok özelliklerini sevdiğim programları kullanmıştım. Mesela Panda Security gibi. Bana kalırsa Windows Defender yeterli bu arada. Yıllar geçti antivirüs programına kafa yormuyorum artık.

İyi program bakımından bana pek sormayın çünkü güvenlikten çok özelliklerini sevdiğim programları kullanıyorum. Mesela Panda Security gibi. Bana kalırsa Windows Defender yeterli bu arada. Yıllar geçti antivirüs programına kafa yormuyorum artık.

Bende pek takmıyorum kafada hatta 2 sene sonra ilk defa bugün antivirüs programı kurdum :) Tarama işlemi bitsin sileceğim zaten :)

Bende pek takmıyorum kafada hatta 2 sene sonra ilk defa bugün antivirüs programı kurdum :) Tarama işlemi bitsin sileceğim zaten :)
Arada bir insan harbiden virüs yok mu diyip başka bir program deniyor tabi. Mantıklısı bu.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı