Antivirüs Programı Önerisi

Boşta kaç Mb RAM, CPU, disk kullabdığını söyler misin? Çünkü Kaspersky sadece 70Mb RAM kullanıyor CPU ve disk kullanmıyor.
Bilgisayarımı Avast'la tarıyorum temiz çıkıyor. Kaspersky indirip taratınca 3 virüs çıkıyor.
Ve çok yavaş çalışıyor Avast.

Antivirüsün ne kadar hafif olduğu kullandığı RAM'e bakılarak ölçülmez. Ki, antivirüslerin kullandığı toplam bellek miktarı görev yöneticisinde de gözükmez. Boşta kullanılan "toplam" bellek miktarına bakarak yargıya varmanızı isteyeceğim.

Kaspersky'nin CPU ve disk kullanmadığını söylemeniz çok ilginç. Denediğim bütün antivirüsler arasında en ağır çalışanı oydu. Avast/AVG'nin çok yavaş olduğuna kendim görmesem inanacağım. Ama benim bilgisayarımda çok hafif çalışıyor niyeyse :D

Bilgisayarımı Avast'la tarıyorum temiz çıkıyor. Kaspersky indirip taratınca 3 virüs çıkıyor.

Hangi 3 virüs acaba onlar? PUP olmadıklarına emin misiniz, malum Avast varsayılan ayarlarda PUP'ları algılamıyor.

Antivirüsün ne kadar hafif olduğu kullandığı RAM'e bakılarak ölçülmez. Ki, antivirüslerin kullandığı toplam bellek miktarı görev yöneticisinde de gözükmez. Boşta kullanılan "toplam" bellek miktarına bakarak yargıya varmanızı isteyeceğim.

Kaspersky'nin CPU ve disk kullanmadığını söylemeniz çok ilginç. Denediğim bütün antivirüsler arasında en ağır çalışanı oydu. Avast/AVG'nin çok yavaş olduğuna kendim görmesem inanacağım. Ama benim bilgisayarımda çok hafif çalışıyor niyeyse :D

Hangi 3 virüs acaba onlar? PUP olmadıklarına emin misiniz, malum Avast varsayılan ayarlarda PUP'ları algılamıyor.
Kaynak kullanımları için fotoğraf atabilirim eve gidince. CPU ve disk kullanmıyor. Toplam kullanılan bellek miktarını nereden göreceğim Kaspersky'nin?
Buyurun Kaspersky'nin kaynak kullanımları;
20200118_171503.jpg

Son düzenleme:
Kaspersky kullanıyorum çok memnunum deneme sürümü bittiğinde satın alacağım işini düzgün yapıyor makinayı yormuyor canavar canavar :)
İşte. Anlamıyorum nasıl Kaspersky'ye sistemi yoruyor diyorlar. Kaynak kullanımı yok denicek kadar az.

Arkadaşlar öneriler için teşekkür ediyorum. Sadece sistemi genel bir taramadan geçirip işim bittiği vakit geri sileceğim yani sistemim de kalıcı olarak kullanmıyacağım antivirüs programını.

Kaynak kullanımları için fotoğraf atabilirim eve gidince. CPU ve disk kullanmıyor. Toplam kullanılan bellek miktarını nereden göreceğim Kaspersky'nin?
Buyurun Kaspersky'nin kaynak kullanımları;Eki Görüntüle 488315

Buyrun:

An insider’s secret: Antivirus programs tend to hide their RAM usage
High memory usage is bad for marketing, but what do you do if you can’t avoid it? You hide it. There are two major techniques to make a big program look like a small one:

1. Use the page file:As described earlier, Windows puts less frequently used parts of programs onto the slower hard disk. Programs can also force that process and ‘ask’ Windows to swap them to the pagefile in regular intervals. Then the Windows Task Manager shows a very low memory usage, but the price for that is regular 1-3 second ‘thinking-periods’ when you access the program. That’s the amount of time needed to read the data from the hard disk again.
    Reduced memory usage

Reduced memory usage
    In Emsisoft Anti-Malware and Emsisoft Internet Security, you have full control over that feature. When you turn off “Memory usage optimization” in main settings, the software doesn’t initiate swapping to the page file. This means overall system performance is likely to increase if you have enough RAM.
  2. Use system drivers: Windows Task Manager only shows active programs and services, but not drivers. Drivers are code modules that are loaded directly by the operating system for certain core functionality. Some anti-virus vendors load hundreds of megabytes of data in their drivers to create the illusion of low memory usage. You can spot these by summing up the memory usage of all active programs and compare that with the value of total used RAM. If there is a huge difference, something is probably hiding high memory usage from you.

"Toplam" kullanılan RAM miktarını karşılaştırmadan kesin olarak az kullanıyor demek doğru değil. Ha, az kullanması da bir şey ifade etmiyor gerçi. Bir antivirüsün az RAM kullanması sistemi aynı derecede az yoruyor anlamına gelmiyor.

Kaspersky kullanıyorum çok memnunum deneme sürümü bittiğinde satın alacağım işini düzgün yapıyor makinayı yormuyor canavar canavar :)

İşte. Anlamıyorum...

Bu şekilde öznel yazılara bakmak doğru değil. Tekrar söylüyorum, kendi bilgisayarımda da ben Kaspersky'i en ağır antivirüs buldum.

Arkadaşlar öneriler için teşekkür ediyorum. Sadece sistemi genel bir taramadan geçirip işim bittiği vakit geri sileceğim yani sistemim de kalıcı olarak kullanmıyacağım antivirüs programını.

Emsisoft Emergency Kit.

Bu şekilde öznel yazılara bakmak doğru değil. Tekrar söylüyorum, kendi bilgisayarımda da ben Kaspersky'i en ağır antivirüs buldum.
Bende kendi sistemimde Avast'ı ağır ve yetersiz buldum.
Toplam" kullanılan RAM miktarı
Buna nasıl bakabilirim?
Ekstra olarak attığınız linkte Kaspersky'yi daha iyi bulanlarda olmuş.
Koruma açısından tartışmaya gerek yon zaten Kaspersky o konuda açık ara önde.
Hadi diyelim ki Kaspersky daha ağır (ki bende çok daha hızlı ve sistemi daha az yoruyor) güvenlik için sistemin 1-2 saniye daha geç açılmasına değer diye düşünüyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı