Antivirüs programı yüklenmeli mi?

Antivirüs programı yüklenmeli mi?

• Oy verenlerin toplamı
    195
378017

Pek önermem, girdiğin yerlere dikkat et. Belki sadece tarayıcı için "Avira Browser Safety" tarzında bir şey kullanabilirsin.

Uzun süredir sadece bilgisayari açıp oyun oynamaktan başka bir şey yapmadığım için Bitdefender'i sildim. Zaten aylardır tek bir tane uyarı bile gelmemişti. Tek korkum virüslu sitelerdi onu da Bitdefender'in tarayıcı eklentsi ile hallettim.

Eğer dosya indirmeyi ve bilgisayarına bir şeyler takmayı seviyorsan AV şart. Ama bir şey indirmeyip sadece oyun için kullanıyorsan Defender ve tarayıcı eklentileri yeterli olacaktır.

Bu av programları benim gözümde hiç bi işe yaramıyor. Yapabilceğin en iyi şey interneti bilinçli bir şekilde kullanmak. Benim mesela kardeşim var benden küçük tam bilmiyor bu işleri, 1gblik eski usb belleğin içine malwarebytes isimli programı attım. Sorun çıktıkça takıp 5 dakikada hallediyorum.

Yorumlarda ne görülmesi gerekiyor? Normal olan durumdan başka anormal bir durum yok?
Ya anlamak istemiyorsunuz ya da neyse... Ben 350-500 MB Bellek kullanan bir AV'nin bilgisayarı yavaşlatmaktan başka hiç bir şeye yaramayacağını söylemeye çalışıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ya anlamak istemiyorsunuz yada neyse... Ben 350-500 MB Bellek kullanan bir AV'nin bilgisayarı yavaşlatmaktan başka hiç bir şeye yaramayacağını söylemeye çalışıyorum.
300/500 kullananı kullanmayın o zaman başka yok mu AV? Oyun oynarken ne kadar kullandığına bakıyor musun? Çok kullananı oynamıyor musun? Oynamıyorsan diyecek bir şeyim yok.
Oynuyorsan AV kullanımını da abartı derecede kontrol etmeyeceksin.

Son düzenleyen: Moderatör:
300/500 kullananı kullanmayın o zaman başka yok mu AV? Oyun oynarken ne kadar kullandığına bakıyor musun ? Çok kullananı oynamıyor musun? Oynamıyorsan diyecek bir şeyim yok.
Oynuyorsan AV kullanımını da abartı derecede kontrol etmeyeceksin.
Görev yöneticisinde bir şeylerin hep turuncu olması cidden sinirimi bozuyor.

Görev yöneticisinde bir şeylerin hep turuncu olması cidden sinirimi bozuyor.
Zararlı girdiğinde hepsinin kırmızı olduğunu görünce sisteme müdahale edemeyip tüm dosyaların şifrelendiğinde daha az sinirlenirsiniz o zaman.

Yeni konular

Geri
Yukarı