Antivirüs yükleyip silmek zararlı mı?

Utcann

Decapat
Daha fazla  
Ben antivirüs kullanan bir insan değilim. Yine de biraz paranoyak olduğum için 2 ya da 3 ayda bir tarama yapmak için Kaspersky Security Cloud kuruyor, sonra kaldırıyorum. Kayıt defterinde kalıntı bırakması dışında herhangi bir zararı var mıdır?

@Kernelginar Anti-Virüs yazılımları kaldırma araçlarıyla kaldırılmaz.

Zararlı değil fakat önermem. Dediğiniz amaca yönelik tarama araçları var. (sophos virus removal tool, KVRT, npe, eek gibi...)

Ben öyle kaldırıyorum bir problem olmuyor.

Kaldırmak yerine işiniz bittiğinde kapatabilirsiniz. Arada bir çalıştırıp tarama yaparsınız.

Kaspersky'i kendi toolu ile kaldırıyorum. Derin tarama yaptığını düşünmediğim için Kaspersky virus removal tool kullanmıyorum. Bu yüzden kuruyorum da.
@Kernelginar Anti-virüs yazılımları kaldırma araçlarıyla kaldırılmaz.

Zararlı değil fakat önermem. Dediğiniz amaca yönelik tarama araçları var. (Sophos Virus Removal Tool, KVRT, NPE, EEK gibi...)

Kaspersky'i kendi toolu ile kaldırıyorum. Derin tarama yaptığını düşünmediğim için Kaspersky virus removal tool kullanmıyorum. Bu yüzden kuruyorum da.
Tarama motorları aynı, belki sürümlerde ufak bir fark olabilir ancak bir fark oluşturacağını sanmıyorum.

Niye geri siliyorsunuz?Bir şey olmaz.
Psikolojik bir sorundan dolayı. Kaspersky gibi yazılımları gördükçe ''Acaba virüs varmıdır?'' sorusuna saatlerce takılıp paranoyaklaşıyorum. Zaten Crackli hiçbirşey indirmiyorum. Düzenli tarama yapıp içime su serpiyorum yani. Kaspersky'nin virüs removal toolu var ama çok güvenemedim.
Tarama motorları aynı, belki sürümlerde ufak bir fark olabilir ancak bir fark oluşturacağını sanmıyorum.
Teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı