Antivirüs yükleyip silmek zararlı mı?

Utcann

Decapat
Daha fazla  
Ben antivirüs kullanan bir insan değilim. Yine de biraz paranoyak olduğum için 2 ya da 3 ayda bir tarama yapmak için Kaspersky Security Cloud kuruyor, sonra kaldırıyorum. Kayıt defterinde kalıntı bırakması dışında herhangi bir zararı var mıdır?

Kaldırırken hibit uninstaller kullanabilirsiniz.

Ben antivirüs kullanan bir insan değilim. Yine de biraz paranoyak olduğum için 2 ya da 3 ayda bir tarama yapmak için Kaspersky Security Cloud kuruyor, sonra kaldırıyorum. Kayıt defterinde kalıntı bırakması dışında herhangi bir zararı var mıdır?
Niye geri siliyorsunuz?Bir şey olmaz.

Yoktur, AV kurmak yerine bu iş için özel olarak geliştirilen tarama yazılımlarını kullanın, daha kısa sürede işinizi tamamlarsınız. Rehberlerim için;

Anti-Virüs yazılımları sadece tarama yapıp ardından silmek için değildir. Her sildiğinizde kalıntı bırakabilir ve üzerine tekrar veri yazarsanız hatalar oluşabilir. Anti-Virüs yazılımları Kernel düzeyde çalışmaktadır (çekirdek düzeyi). Bu da olası bir durumda mavi ekran sorunlarına neden olabilir. O yüzden yükleyip silme işinden vazgeçin.

Bende aynı şeyi yapıyorum ve bir zararını görmedim.

İz bırakmadan taramak istiyorsanız bir USB belleğe Rufus yardımı ile Kaspersky Rescue Disk yükleyip, bilgisayarınızı bu bellek üzerinden başlatarak tarama yapabilirsiniz.

Geri
Yukarı