AntiX vs Linux Mint

Eski bilgisayarımda sanal makine aracılığıyla kurmuştum. Gayet stabil çalışıyor. Hatta inanmayabilirsiniz ama Half-Life bile açtı. Şu an halen yüklü eski bilgisayarımda. Üstünde bir sürü şey yaptım ama herhangi bir crash hata vs. almadım.

6 GB RAM 2c/2t işlemci ve 500 GB SSD ile 3 gün sonra masaüstü crash verdi. Arayüzünden nefret ettiğim Xfceden biraz da nefret ettim. Şu an KDE de olan çoğu özelliğin Windows'ta bile olmasını isterim.
  • Drop-Down terminal en başlıcası. İşimi o kadar kolaylaştırıyor ki... İşim oldu mu CTRL+ Alt + T yapmıyorum direkt F12 ve yukarıdan inen şık terminal çıkıyor.
  • Xfce'de klavye düzenleme tam meşakkatdı. KDE'de ise terminal bile olmadan istediğim klavye düzenini ekleyebiliyorum.
  • Arayüzü çok hoş. İstediğim şekle de sokabiliyorum sorunsuz.
  • Ve az kaynak tüketiyor.
Neyse.... KDE candır.

6 GB RAM 2c/2t işlemci ve 500 GB SSD ile 3 gün sonra masaüstü crash verdi. Arayüzünden nefret ettiğim Xfceden biraz da nefret ettim. Şu an KDE de olan çoğu özelliğin Windows'ta bile olmasını isterim.
  • Drop-Down terminal en başlıcası. İşimi o kadar kolaylaştırıyor ki... İşim oldu mu CTRL+ alt + t yapmıyorum direkt F12 ve yukarıdan inen şık terminal çıkıyor.
  • Xfce'de klavye düzenleme tam meşakkatdı. KDE'de ise terminal bile olmadan istediğim klavye düzenini ekleyebiliyorum.
  • Arayüzü çok hoş. İstediğim şekle de sokabiliyorum sorunsuz.
  • Ve az kaynak tüketiyor.
Sizin olayı bilemiyorum hiç. Bende gayet rahat kullanılıyor yani.

Geri
Yukarı