Antrenman programım nasıl?

alidmr

Hectopat
4 sene önce 2 ila 3 aylık bir spor geçmişim oldu. Şimdi yeniden başladım 2 hafta full body yaptım. Ppl'ye geçiş yaptım. Program nasıl? Cumartesi pazar dinlenme ve karın günü.

Dosya Ekleri

• antrenman.png
    antrenman.png
    107,1 KB · Görüntüleme: 58
Bence kesinlikle full body devam edin. Küçücük calfı haftada bir kere 4 set çalışıyorsanız imkanı yok gelişmez. Kaldı ki büyük kas grupları için bile aynı. Siz bir hareketi hakkıyla yaparsanız o kas grubuna zaten gerekli hasarı verirsiniz. Bence her kas grubuna 3er set ikişer hareket yapabilirsiniz, pazartesi çarşambe ve cuma. Bilek antrenmanını çıkartabilirsiniz.

Aynı devam edecekseniz yine bileği çıkartıp bacak veya calf eklemenizi öneririm. Bir de programda triceps eksik.

Bacak gününe bir calf daha ekleyip o günü yeterince iyi çalıştığım zaman bacağın toparlanma süresi uzun bir zamanı buluyor. Triceps içinde tek bir hareket yeter diye düşünüyordum çünkü itiş gününde aktive oluyor compound egzersizlere. Onun dışında amacım kilo almak olduğu için full body antrenmanın yoğunluğu yüksek geçiyor ondan çekindim biraz ve full body yaparken bir yerden sonra kollarım kalkmıyor artık geriye kalan hareketleri tamamlamakta zorluk çekiyorum ve bu antrenmana başladığımda daha iyi hissetmeye başladım bölgeleri.

Biceps de sırtla aktive oluyor o yüzden tricepse göre daha çok gelişebilir.

Haftalık bir kas grubunu minimum 14 set çalıştığınız sürece faydasını görürsünüz, max 20 set derim. Full bodyi buna göre ya da şimdiki programınızı buna göre ayarlarsanız bence daha iyi performans alırsınız.

Daha iyi hissetmeye başladıysanız çok iyi, hissiyat pump vs önemli. Programlarını bilmiyorum biraz old school ama altta linklediğim kanalı da takip etmenizi öneririm. Videolar hep shorts ama kaliteli bilgiler var.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı