AOC 23.8" 24G2U 144Hz monitör nasıldır?

Merhabalar bu monitörü kullanan var mı, ya da monitörden anlayan? Sorum bu monitör sizce güzel mi? Bir de monitörlerde IPS olanlarda 4ms mi ne oluyormuş 1ms deyip acaba bu monitör 1 ms mi diye de bir sorum olacak şimdiden teşekkür ederim.
Üstat şimdi bütçen nedir?
Valorant için mi monitör alacaksın?
Sistemin kaç FPS alıyor?
200 ve üstü ise 240Hz monitör alalım bütçene göre.
Eğer bütçen 144-165Hz değerindeki monitörlere yetiyorsa F/P monitör alalım.
Forumda bilgili kişiler yardım eder.

Yok abi kalsın lütfen. Ben konuyu açan arkadaşın ilk yazdığı mesajı okudum. 1. monitör 4 ms. 2. kendim de pratik deneyime sahip olduğum için bunu anlattım. Ben her monitör hakkında çok bilgi sahibi olan birisi olduğumu iddaa etmedim. Ama 1ms ve 4ms arasında nasıl bir açık var bu kadarını anlayacak deneyimlere sahibim. O yüzden konuyu açan arkadaşa IPS panel tipik 1 ms değerine sahip monitörler önerdim.

Üstat şimdi bütçen nedir?
Valorant için mi monitör alacaksın?
Sistemin kaç FPS alıyor?
200 ve üstü ise 240Hz monitör alalım bütçene göre.
Eğer bütçen 144-165Hz değerindeki monitörlere yetiyorsa F/P monitör alalım.
Forumda bilgili kişiler yardım eder.

Şu anda FPS 144 tam bile karşılamıyor drop oluyor fakat 21 inch bir monitör kullanmak beni yordu ve 75 Hz yırtılma oluyor ve rahatsız edici 144 alınca en azından daha akıcı oluyor bu yüzden istiyorum ve evet Valorant oynuyorum.
Yok abi kalsın lütfen. Ben konuyu açan arkadaşın ilk yazdığı mesajı okudum. 1. monitör 4 ms. 2. kendim de pratik deneyime sahip olduğum için bunu anlattım. Ben her monitör hakkında çok bilgi sahibi olan birisi olduğumu iddia etmedim. Ama 1ms ve 4ms arasında nasıl bir açık var bu kadarını anlayacak deneyimlere sahibim. O yüzden konuyu açan arkadaşa IPS panel tipik 1 ms değerine sahip monitörler önerdim.

Yardımların için ve önerilerin için çok teşekkür ederim. Böyle bir yoruma ihtiyacım vardı açıkçası.

Şu anda FPS 144 tam bile karşılamıyor drop oluyor fakat 21 inch bir monitör kullanmak beni yordu ve 75 Hz yırtılma oluyor ve rahatsız edici 144 alınca en azından daha akıcı oluyor bu yüzden istiyorum ve evet Valorant oynuyorum.

Yardımların için ve önerilerin için çok teşekkür ederim. Böyle bir yoruma ihtiyacım vardı açıkçası.

Kusura bakma yani karman çorman oldu açtığın konu fakat bunun sebebi ben değilim. Herkes herşeyi bilmek zorunda değil, kimseyi bu yüzden yadırgamam, ama daha yazılanları tam olarak okumadan ve anlamadan kendi kafasına göre yorum yapılınca bana geliyorlar. Bak mesela arkadaşın birisi sanki ben 280Hz ile karşılaştırma yapmışım gibi bir yorum yapmış. Çok basit yahu monitör'ün kendi sitesinde GtG 4 ms yazıyor. Bunu da size anlattım yadırgamadan. Ama birileri çıkıp beni farklı kafalara sokarsa o kişileri her türlü yadırgarım. Sözüm size değil, anladınız. Size tek diyeceğim şey rekabetçi oyunlar oynuyorsanız eğer monitör'ün önce Hz değeri çok önemlidir, bilirsiniz yani bu kadarını herkes biliyor artık :) En azından 144Hz olması iyidir. Ve bir şey daha ki bunu ilk yorumlarımda belirttim. Alacağın monitör'ün tipik (GtG) ms değerinin 1 olmasına dikkat edin. Son diyeceklerim bu kadar. Kusura bakmayın ama sinirlerim bozuldu :D

Önerim bu monitördür.
Daha 2-3 gün önce 1.530 TL'ye alınıyordu. Dolar arttığı için fiyatı biraz artmış maalesef :(

Önerim bu monitördür.
Daha 2-3 gün önce 1.530 TL'ye alınıyordu. Dolar arttığı için fiyatı biraz artmış maalesef :(

Curved kullanamam kesinlikle.

Önerim bu monitördür.

24 inch de Curved iyi olmuyor bir de açıkçası rahat biri isen oyunun içine girmek istiyorsan alırsın 27 inch le ama 24 de olmaz o iş ya.

24 inch de Curved iyi olmuyor bir de açıkçası rahat biri isen oyunun içine girmek istiyorsan alırsın 27 inch le ama 24 de olmaz o iş ya.
Üstat anladığım kadarıyla bir çok fazla kriterin var. Aradığın tüm kriterleri birleştirsen zaten karşına maximum 1-2 monitör çıkacaktır :D
O monitörlerden birini satın alırsın artık :)

Bu 3 monitör 2k fiyatları var. HP olan daha düşük fiyatı var. Parlaklık olarak Viewsonic diğerlerine göre daha az "250 cd/m" Diğer monitörler LG 300 cd/m HP 350 cd/m değeri var. 3 monitör de GtG 1 ms değerine sahip. LG marka olan ayrıca HDR özelliği var.

İnç olarak hepsi 23.8 ve üç monitör de IPS panel.

Karşılaştırma; https://www.epey.com/monitor/karsil...aa_lg-ultragear-24gn650-b_viewsonic-xg2405-2/

@Tesera git al dostum, sana "güzel ben kullanıyorum" diyenleri dinle. Ama bil ki o monitör 4 ms değerine sahip. Bunu kendi sitesi söylüyor ben değil, ve 1ms vs 4ms karşılaştırmasını bile kendi sitesi yapıyor. Gerçi sen bunu merak etmiyorsun arkadaşların anlayışına göre sadece güzel olup olmadığını merak ediyormuşsun. Şimdiden hayırlı olsun 😂

Çok boş birisin belli seni bloklamadan önce şunu söylüyorum hiçbir cümlemde güzel ben kullandım git al demedim. Kendi görüşüm olduğunu belirttim ben beğendim sen beğenmedin bir sorun mu var? Kişisel görüş ne demek git bir bak ayrıca ikinci mesajımda FPS oynuyorsa gitsin TN panel hikaye tarzı oyunlar oynuyorsa IPS almalı dedim bu dediğim bence her şeyi özetliyor. Sen hala 4 ms 1 ms farkı cart curt laflar yapıyorsun.Konu sahibi için diyorum fazla bütçen var mı dostum eğer yoksa özelliklerden feragat edersin bu kadar basit. Cidden Technopat'ın bu foruma yaş sınırı getirmesi gerekiyor böyle veletlerle uğraşmak cidden sıktı.

Çok boş birisin belli seni bloklamadan önce şunu söylüyorum hiçbir cümlemde güzel ben kullandım git al demedim. Kendi görüşüm olduğunu belirttim ben beğendim sen beğenmedin bir sorun mu var? Kişisel görüş ne demek git bir bak ayrıca ikinci mesajımda FPS oynuyorsa gitsin TN panel hikaye tarzı oyunlar oynuyorsa IPS almalı dedim bu dediğim bence her şeyi özetliyor. Sen hala 4 ms 1 ms farkı cart curt laflar yapıyorsun.Konu sahibi için diyorum fazla bütçen var mı dostum eğer yoksa özelliklerden feragat edersin bu kadar basit. Cidden Technopat'ın bu foruma yaş sınırı getirmesi gerekiyor böyle veletlerle uğraşmak cidden sıktı.

Benim yaşım emin ol senden büyüktür, ama yine de sorun değil beni velet olarak görebilirsin, yeter ki tatmin ol, benim öyle insanların beni yaşça küçük olarak görmesinden dolayı kaygılarım yok :D Ayrıca kelime oyunları yapma. Tabi ki kendi görüşlerini belirttin, ben de kendi görüşlerimi belirttim. Ne yani kendi görüşlerimi belirtmeden önce "kendi görüşlerimi belirtiyorum bak şimdi" demem mi gerekiyordu ? "Arkadaşın biri kötülemiş" bu ilk mesajından alıntı. Şimdi de "ben beğendim sen beğenmedin bir sorun mu var? Kişisel görüş ne demek git bir bak" diyorsun. Kardeş madem böyle bir mantığın var ki doğru bir mantık içindesin ben de hemfikirim seninle bu konuda, ama neden böyle bir anlayışı olan birisi beni kendisi ile kıyaslar ki ? "Arkadaşın biri kötülemiş" Sanane kötüleyemez miyim ? Benim kendi görüşüm değil mi bu ? Ayrıca elle tutulur Aoc'un bile kendi sayfasından alıntı yaparak önerdiğim monitörlere göre daha kötü olduğunu kanıtladım. Tabi senin kendi görüşün bir başkasından daha doğru. Elle tutulur şeyler ile gel bize. Görmüş olduk ne kadar da doğru olduğunu, bilgi sahibi olduğunu :) İşte bu yüzden bana musallat olanlara ben de aynı şekilde musallat olmayı seviyorum. Yoksa kimseyi yadırgadığım olmaz benim.
Asıl bu forum dahil her yerde anlayış yetisi kıt olup karşısındakini farkında olmadan kendi (kusuru) gibi gören kendini bilmezler çoğalmış :) Bu benim zaten kişisel profilim. Dolasıyla burada yazdıklarım beni ilgilendirir. Çünkü benim kişisel profilim burası. Ben yazdıklarımda yanlış bir cümle mi kurdum ? "herkes benim gibi düşünüyor" gibi bir ifade mi kullandım ? Akıl var mantık var. 2x2=4 demektir. Bunun aksini ispat etmek olmaz. Konuyu açan arkadaş 1ms ve 4ms olup olmadığını merak etmiş. Ben de bunu gayet detaylı ve elle tutulur şekilde açıkladım, üstüne monitör'ünde kötü olduğunu söyledim. Ama demedim dünya'nın en kötüsü diye :D Elbet daha iyi monitörler de vardır. Ben de arkadaşa önerdiği monitör'ün fiyat aralığında, hatta birisi daha uygun fiyatı olan monitörler önerdim. Sonra aradan birisi fırlıyor benim bu görüşlerimi okuyup "Arkadaşın biri kötülemiş" diyor. Saf arkadaşım 280Hz monitör ile kıyasladığımı anlamış, bu kanıya nasıl varmış anlamadım. Sazan avına çıkmış ama kendisi avlandı. Çünkü 1. ve 2. mesajıma sanırım pek dikkat etmemiş. Dikkat bozukluğu olabilir, ya da kanıt avcısı da olabilir, ama kendi kendisini rezil etti şu an'da :)

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı