AOC 24 C24G1 FreeSync monitörde G-SYNC açılmalı mı?

YusufBal

Centipat
Merhaba, aklıma bir şey takıldı. Ekran kartım GTX 1660OC G-Sync destekliyor galiba ama kullandığım monitör AOC 24 C24G1 144Hz 1ms FreeSync Premium Gaming monitör. Bunda FreeSync Premium özelligi var, o özellikleri aktif etsem bir şey kaybeder miyim veya kapalı mı tutmam lazım? Aklıma bu takıldı. Cevaplarsanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Açmanız gerekiyor fakat şöyle kullanılması öneriliyor G-SYNC+V-Sync aktif edip rekabetçi oyunlar hariç hikaye temalı oyunlarda açmanız gerek. Driver ayarlarından rekabetçi oyunlarda kapatabiliyorsunuz monitörden ayar yapıp durmayın sürekli.

NVIDIA üzerinden G-Sync devreye alabilmek için DP kablosu gerekiyor. 70-144 arası FPS aldığınız oyunlarda etkisini gösteriyor. Yırtılma yaşıyorsanız açın kullanın. Şahsen kullanıyorum.

DP kablosu kullanıyorum ama bu yırtılma dediğiniz nasıl oluyor ben oyundayken köşeler vb. çok dikkatimi çekmiyor oyunun ortasına odaklandığım için oyundaki hikayeyi bile kaçırıyorum.

DP kablosu kullanıyorum ama bu yırtılma dediğiniz nasıl oluyor ben oyundayken köşeler vb. çok dikkatimi çekmiyor oyunun ortasına odaklandığım için oyundaki hikayeyi bile kaçırıyorum.

Yırtılma dediğimiz olay, FPS ile monitör arasında ki uyumsuzluktan kaynaklı görüntünün kayması veya bozulmasıdır. FPS oyunlarında fareyi hızlı çevirdiğinizde görüntüde kopma olur. Bu olmuyorsa kullanmanıza aman aman gerek yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı